خانه / کتاب‌ها / بیگانه /
تصویر کاور کتاب بیگانه
معرفی کتاب

بیگانه

بیگانه

اثری از آلبر کامو

دسته بندی

معرفی کتاب

«بیگانه» نخستین رمان از آلبر کامو است، که در سال ۱۹۴۲ منتشر شد. در اصل قرار بود، آلبر کامو این کتاب را با دو کتاب دیگرش «افسانه سیزیف» و «کالیگولا» در یک جلد به چاپ برساند؛ اما نویسنده نتوانست هر سه را با هم منتشر کند. نویسنده داستان مرد بی تفاوتی به نام «مورسو» را باز گو می کند که دچار نوعی پوچ گرایی شده است.
کتاب شامل دو فصل است؛
فصل اول: مورسو
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

مقدمه کتاب بیگانه با این نوشته شروع می شود: «در جامعه ی ما هر آدمی که سر خاکسپاری مادرش نگرید، خودش را در معرض این خطر در می آورد که محکوم به مرگ شود.»
«مادرم امروز مرد. شاید هم دیروز. نمی دانم» مورسو تلگرافی با این مضمون از نوانخانه ای که مادرش در آن جا زندگی می کرد، دریافت می کند.
(مورسو چون نمی توانست از مادرش در سال های آخر عمرش مواظبت کند پس
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- ماری به سراغم آمد و از من پرسید که آیا حاضرم با او ازدواج کنم؟ جواب دادم برایم فرقی نمی کند و اگر او بخواهد می توانیم این کار را بکنیم و آن وقت خواست بداند که آیا دوستش دارم؟ همانطور که یکبار دیگر به او جواب داده بودم، جوابش دادم که این حرف هیچ معنایی ندارد، ولی بی شک دوستش ندارم! گفت پس در این صورت چرا با من ازدواج می کنی؟ برایش توضیح دادم که این امر هیچ اهمیتی ندارد، و اگر او مایل باشد ما می توانیم ازدواج کنیم. وانگهی اوست که این تقاضا را دارد و من فقط خوشحالم که می توانم بگویم بله آنگاه او خاطر نشان ساخت که ازدواج امر مهمی ست.
 • 2- خوانده بودم که بالاخره در زندان، انسان مفهوم زمان را از دست می دهد.ولی این مطلب برایم معنی زیادی نداشت. نفهمیده بود که روزها تا چه حد می توانند هم کوتاه باشند هم بلند باشند بلند از این نظر که چقدر زیاد طول می کشیدند و چنان کشیده و گسترده بودند که بالاخره سر می رفتند و در هم می آویختند. روزها در این جا نام خود را از دست می دادند تنها کلماتی که برایم مفهومی داشتند کلمات دیروز و فردا بودند.

شناسنامه کتاب

نویسنده: آلبر کامو
ناشر: نگاه
تعداد صفحات: 152
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789643510046

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»