خانه / کتاب‌ها / رویای نیمه شب /
تصویر کاور کتاب رویای نیمه شب
معرفی کتاب

رویای نیمه شب

رویای نیمه شب

اثری از مظفر سالاری

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب رؤیای نیمه‌شب اثر نویسنده توانمند ایرانی، مظفر سالاری ( زاده ۱۳۴۱) است. رمانی تاریخی، مذهبی و عاشقانه که هر خواننده‌ای را مجذوب خود می‌کند.

سالاری در این کتاب حکایت دلدادگی جوانی از اهل سنت به دختری شیعه مذهب را روایت می‌کند. راه وصال این دو جوان با موانع و اتفاقاتی تلخ و شیرین مواجه می‌شود.
جذابیت قلم نویسنده به اندازه ای است که مخاطب را دچا
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

این کتاب، داستان دل‌دادگی جوانی پاک سیرت به نام هاشم است از اهل سنت، به دختری شیعه به نام ریحانه که در کودکی با یکدیگر هم‌بازی بوده‌اند و خاطرات خوشی از باهم بودن در کودکی دارند، اما با بالا رفتن سن هر یک، خجالت و حیا، آن دو را مانند هر دختر و پسری که در کودکی با یکدیگر هم‌بازی و دوست بوده‌اند، جدا می‌کند و هر یک به زندگی خود مشغول می شوند.
چندین
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- می خواستم بخندم. می خواستم گریه کنم و اشک بریزم. می خواستم بدوم تا همه، هراسان، خود را کنار بکشند. می خواستم در انباری تنگ و تاریک مغازه ای پنهان شوم یا به پشت بام بازار بروم و فریاد بکشم.
 • 2- در آن شرایط، برگشتن به طرف ريحانه، جز اندوه و خجالت، چیزی عایدم نمی کرد. نمی دانم چه شد که به یاد «او» افتادم. همان که اسماعیل هرقلی را شفا داده بود و ابوراجح و شیعیان به او عشق می ورزیدند. خطاب به او گفتم: اگر آن طور که شیعیان اعتقاد دارند، تو زنده ای و صدایم را می شنوی، از خدا بخواه کمکم کند!
 • 3- به ریحانه نگاه کردم. لبخند می زد و از شادی اشک می ریخت. چقدر لبخندش زیبا بود! آرزو کردم کاش زمان می ایستاد تا او هم چنان با لبخند امید آفرینش نگاهم کند!

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 280
نوع جلد: گالینگور
قطع: رقعی
شابک: 9786009545018
امتیاز گودریدز: 3.37

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»