خانه / کتاب‌ها / باب اسرار /
تصویر کاور کتاب باب اسرار
معرفی کتاب

باب اسرار

باب اسرار

اثری از احمد امید

معرفی کتاب

در سالهای اخیر علاقه زیادی به دانستن بیشتر در مورد زندگی «شمس و مولانا» در میان مخاطبان ایرانی مشاهــده می شود. اگر جزو خوانندگان پیگیر باشید حتما کتاب «ملت عشق» را خوانده اید و یا نام آن را شنیده اید؛ کتابی که به سرعت در ایران به فروش بالایی دست یافت. کتاب «باب اسرار» نوشته «احمد امید» نویسنده اهل کشور ترکیه، بابی دیگر از زندگی شمس و مولانا را در
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب از آنجا آغاز می شود که زنی دو رگه (ترک و انگلیسی) به نام «کارن» یا «کیمیا» که کارشناس بیمه است، از لندن به قونیه سفر می کند تا علت آتش سوزی یک هتل بزرگ را بررسی کند و خسارتها را تخمین بزند. کارن در سفرش ناخودآگاه درگیر ماجرای زندگی شمس و مولانا می شود، و نهایتا در پایان داستان علت آنکه در روزگار کودکی اش، پدر او که صوفی ای پاک بوده و خانواده ا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- در مجموع «باب اسرار» نقاط قوت و مثبت بسیاری دارد. خواننده همراه با کارن و درگیری های ذهنی او در مورد زندگی شمس و مولانا به اطلاعات خیلی خوبی دست می یابد. این کتاب همچون «ملت عشق» برای خوانندگان ایرانی سرشار از جذابیت و هیجان است چرا که زندگی شمس و مولانا همیشه از مطالب خواندنی است. «باب اسرار» هر چند از زبان یک نویسنده ترک تبار نوشته شده اما همچون دری است به سوی روشنایی و فهم بیشتر، وقایع اسرارگونه زندگی دو عارف بزرگ ایرانی. 
 • 2- اما چطور امکان داشت. هیجانم را فرونشاندم و با دقت نگاه کردم.»

شناسنامه کتاب

نویسنده: احمد امید
ناشر: ققنوس
تعداد صفحات: 512
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786002784612
امتیاز گودریدز: 3.78
قیمت چاپ اول: 49,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»