خانه / کتاب‌ها / تنهایی پر هیاهو /
تصویر کاور کتاب تنهایی پر هیاهو
معرفی کتاب

تنهایی پر هیاهو

تنهایی پر هیاهو

اثری از بهومیل هرابال

دسته بندی

معرفی کتاب

اگر بخواهیم لیستی از کتب، تهیه‌کنیم که خواننده بعد از مطالعه آن‌ها، دوست دارد به جای شخصیت داستان باشد، قطعاً کتاب تنهایی پرهیاهو می‌تواند در صدر آن لیست قرار گیرد. کتابی که نوشته یکی از نویسندگان برجسته جمهوری چک، بُهومیل هرابال است.
تنهایی پرهیاهو در واقع رمانی است که آرزوهای انسانی و روزمرگی های یک انسان را به زیباترین و راحت‌ترین شکل ممکن، به
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

داستان کتاب در زمان حکومت کمونیسم ها می گذرد. هانتا، شخصیت اصلی داستان، سی و پنج سال است که در زیر زمینی به همراه یک دستگاه پرس و صدها کتابی که هر روز توسط حکومت وقت ممنوع و جمع‌آوری و به زیرزمین آورده می‌شوند، زندگی می‌کند. کار هانتا این است که آن کتب را مانند کاغذهای باطله ای، زیر دستگاه پرس خود می گذارد و آن‌ها را تبدیل به خمیر می کند. هانتا از
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- من به مدت سی و پنج سال است که در کار کوبیدن کاغذ باطله هستم، و این داستان عاشقانه من است؛ به مدت سی و پنج سال است که کاغذ باطله و كتابها را می کوبم و خمیر می کنم؛ خودم را با حروف می آلايم تا زمانی که خود تماما در پیکره دانشنامه ای درمیابم. و اینچنین است که سه تن کامل از آنها را در گذر این سالها خمیر کرده ام.
 • 2- در ماه گذشته، آنها نزدیک به هشتصد کیلو از کپی آثار بزرگان نقاشی را آوردند: نزدیک به هشتصد کیلو آثار خشک نشده رامبراند، هیلسز، مونتز، مانتز، کليمتز، سزان و دیگر بزرگان هنر اروپایی را در سرداب من انداختند؛ بنابراین من حالا هر کدام از بسته هایم را با کپی ها قاب می گیرم و وقتی که شب فرا می رسد و بسته بندیها یکی پس از دیگری با تمام شکوه و جلالشان منتظر بالابر هستند، من نمی توانم چشم از آنها بردارم
 • 3- گمشده در رویاهایم، هرجور هست از چهارراه می گذرم، درحالیکه به لامپهای خیابان با مردم تنه می زنم، پیش می روم، بخار الكل و دوده را بیرون می دهم و هنوز لبخند می زنم چون کیف دستی ام پر از کتاب است و در همان شب من از آنها انتظار دارم که چیزهایی درباره خودم را که نمی دانم شان به من بگویند.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 106
نوع جلد: گالینگور
قطع: رقعی
امتیاز گودریدز: 4.06
قیمت چاپ بیست و یک: 22,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده عبدالرضا سالار بهزادی
  عبدالرضا سالار بهزادی
  « عبدالرضا سالار بهزادی مترجم ایرانی در سال ۱۳۲۹ در شهر بم متولد شد. او فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی روابط بین‌الملل است.
  از ترجمه‌های عبد
  ...»
 • تصویر نویسنده شقایق دهقان نیری
  شقایق دهقان نیری
  « فاطمه دهقان" که با نام «شقایق دهقان‌نیری» می‌نویسد، دانش آموخته کارشناسی روانشناسی و داستان‌نویس جوان یزدی است. فاطمه دهقان این سال ها بر نوشتن تمرکز ...»
 • تصویر نویسنده رضا فرخ فال
  رضا فرخ فال
  « رضا فرخ فال متولد سال 1328 نویسنده، مترجم و ویراستار ایرانی است. رضا فرخ فال از جمله نويسندگاني است که نخستين داستان‌هايش را در جنگ اصفهان به چاپ رسان ...»
 • تصویر نویسنده میلاد شیروانی
  میلاد شیروانی
  « میلاد شیروانی مترجم ایرانی است. او آثاری در حوزه‌ی موفقیت و روانشناسی ترجمه و به مخاطبان عرضه کرده است. از ترجمه های میلاد شیروانی می توان به: نیروی ج ...»
 • تصویر نویسنده دیوید کریستین
  دیوید کریستین
  « دیوید گیلبرت کریستین (متولد 30 ژوئن 1946) ، مورخ و محقق تاریخ روسیه ، به دلیل تدریس و ترویج رشته نوظهور تاریخ بزرگ مشهور شده است. در سال 1989 او شروع ...»