خانه / کتاب‌ها / شاگرد قصاب /
تصویر کاور کتاب شاگرد قصاب
معرفی کتاب

شاگرد قصاب

شاگرد قصاب

اثری از پاتریک مک کیب

دسته بندی

معرفی کتاب

شاگرد قصاب، نوشته «پاتریک مک کیب» نویسنده ایرلندی است که در مدت کوتاهی پس از انتشار از سوی نشر چشمه توانست در ایران به موفقیت چشمگیری دست یابد و البته از ترجمه بسیار خوب و روان آن توسط «پیمان خاکسار» نیز نباید چشم پوشی کرد.
«شاگرد قصاب» کتابی است «درخشان» و «بی همتا» که ستایش خواننده را برمی انگیزد؛ این کتاب بسیار تحسین شده و علاوه بر نامزدی جایزه
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

روزنامه واشنگتن پست در یادداشتی نوشت: «رمانی بی نقص...مونولوگی بِکِتی با شالوده ای هیچکاکی...» تمام داستان از زبان «فرنسی» نقل می شود، ترکیبی از روایت اول شخص و جریان سیال ذهن است که در ادبیات جهان کم سابقه به شمار می رود.
در بسیاری از قسمت ها آنقدر مرزهای بین واقعیت، توهم و خیال درهم تنیده می شوند که مخاطب به طور دقیق متوجه نمی شود که آنچه راوی د
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- وقتی می رسیدم خانه، هوا دیگر روشن شده بود و مسخره بود اگر می خواستم بروم به رختخواب، برای همین کنار بابا می نشستم به چیزهای مختلف فکر می کردم، یکی اش اینکه آدم های لال چون نمی توانند داد بزنند، احتمالا توی شکمشان سیاه چاله دارند ....
 • 2- چشمم را بستم و نفس عمیق کشیدم، انگار داشتم تمام شهر تازه و سرد و ترد را با یک نفس تو می دادم. از ته کوچه ی پشت خانه ها صدای همیشگی هواکش مرغدانی را می شنیدم. یک روز جو به من گفت صدای این هواکش بهترین صدای روی زمینه. گفتم چرا؟ گفت برای اینکه می دونی همیشه اونجاست.
 • 3- گفت دیگه باید تمام این چیزها رو فراموش کنی. هفته ی دیگه تنهاییت تموم می شه، از انفرادی می آی بیرون، نظرت چیه؟ دوست داشتم توی صورتش بخندم: چطور تنهایی آدم تمام می شود؟ خنده دار تر از این نشنیده بودم. ولی چیزی نگفتم، فقط گفتم چه قدر عالی.

شناسنامه کتاب

ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 221
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786002293367
امتیاز گودریدز: 3.8
قیمت چاپ ششم: 18,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»