خانه / کتاب‌ها / فارست گامپ /
تصویر کاور کتاب فارست گامپ
معرفی کتاب

فارست گامپ

فارست گامپ

اثری از وینستون گروم

معرفی کتاب

یکی از معدود کتبی که مورد اقتباس سینمایی قرار گرفته و موفق هم بوده است، رمان آمریکایی فارست گامپ است. وینستون گروم(۱۹۴۴)، نویسنده کتاب، داستان زندگی شخصیت خارق‌العاده ای را به نام فارست گامپ که مردم او را احمق می‌پندارد، به تصویر می‌کشد. نویسنده به گونه‌ای طنازانه زندگی فارست گامپ را شرح می‌دهد و در طول متن به مخاطب می‌فهماند که انسان‌ها را نمی‌توا
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

داستان از کودکی فارست شروع می‌شود. او که پدرش قبل از این‌ که به دنیا بیاید کشته شده است، با مادرش زندگی می‌کند و به خاطر قیافه‌ای که دارد، مردم او را احمق و عقب مانده می دانند. اما خودش این‌ گونه فکر نمی‌کند. فارست ضریب هوشی بسیار پایینی دارد و همین موضوع باعث شده‌ است که به مدرسه ویژه افراد معلول منتقل شود، او در آن‌ جا افرادی را می‌بیند که حتی قا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- زندگی مثل یک جعبه شکلات است که هیچ کس نمی داند در چه شرایطی باید کدام یک از شکلات های آن را برداشت. در هر شرایطی مردم می خندند، صبر و طاقت خود را از دست می دهند و یا با دیگران بحث و جدل می کنند. اما همه افراد سعی می کنند عواطف و احساسات درونی خود را به دیگران نشان دهند، در حالیکه همیشه این طور نخواهد بود. با این وجود من هیچ شکایتی از آنها ندارم و همین باعث حس رضایت بیشتر من از زندگی ام شده است و نیاز نیست به توصیف و توضیح زبانی آن بپردازم.
 • 2- خانم هندرسن بعنوان جایزه دو کتاب به من داد و از من خواست در خانه آنها را بخوانم. یکی از آنها کتاب تام سوپر بود که قرار شد پس از مطالعه کتاب، خانم هندرسن از من امتحان بگیرد. من امتحان را دوست نداشتم، اما مطمئن بودم که خواندن کتاب ها لذت بخش خواهد بود.
 • 3- در بعدازظهرهای فصل تابستان، هنگامی که هوا بسیار گرم بود، او مرا در اتاق نشیمن که بسیار خنک بود، می برد و برایم شربت آبلیمو درست می کرد. سپس با من درباره موضوعات مختلف زندگی صحبت می کرد. او طوری با من حرف می زد که انگار با گربه یا یک سگ حرف می زند. او همه چیز را به وضوح برایم توضیح می داد. من صحبت های او را دوست داشتم و صدای او برایم آرام بخش بود.

شناسنامه کتاب

ناشر: آویژه
تعداد صفحات: 260
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789649094021
امتیاز گودریدز: 4.6
قیمت چاپ چهارم: 10,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»