خانه / کتاب‌ها / سوتیکده سعادت /
تصویر کاور کتاب سوتیکده سعادت
معرفی کتاب

سوتیکده سعادت

سوتیکده سعادت

اثری از آذر دخت بهرامی

دسته بندی

معرفی کتاب

اگر بخواهیم از بین کتاب های چند سال اخیر که با زبانی طنز نوشته شده اند یک نمونه ممتاز و خواندنی را نام ببریم باید به «سوتیکده سعادت» اشاره کنیم که در قالب طنزی جالب، جذاب و شیرین مخاطب را با خود همراه میکند و در سال 93 از سوی نشر چشمه راهی بازار کتاب شده است.
کتاب، داستان زندگی خانواده ای ایرانی به نام «سعادت» است که راوی، فرزانه، درباره زندگی عجیب
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

هنگامی که مخاطب شروع به خواندن کتاب می کند اولین نکته ای که ممکن است باعث جلب توجه او شود، تفاوت روایت آن با سایر کتاب هاست؛ چرا که از نثر فاخر و ادبی خبری نیست و کلمات خیلی خودمانی و حتی اصطلاحا «کوچه بازاری» بیان می شوند: «هر بار شروع کرده ام، نوشته هایم دست فرخ آنتن افتاده و از لج او، قبــل از آن که بخواند همه را پاره کرده ام. اما اینجا انگار خی
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- «من دارم به خدا رشوه می دهم. این روزها چنان جانماز آب می کشم که بیا و ببین...از نظر خانم جان، نمازهای من مثل یک چای کمرنگ و سرد، بی فایده است.»
 • 2- «من نصف راه با مترو رفتم بقیه اش هم با «گدابَر» (درست مثل «نمابر» و «بالابر» و «آسانبر»! این کلمه را خودم ساختم. قبل از آنکه فرهنگستان دست به کار شود! کلمه ای فارسی است، معادل کلمه لاتین «اتوبوس»!

شناسنامه کتاب

ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 321
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
قیمت چاپ اول: 22,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»