خانه / کتاب‌ها / عشق و ابریشم /
تصویر کاور کتاب عشق و ابریشم
معرفی کتاب

عشق و ابریشم

عشق و ابریشم

اثری از عبدالرضا مولوی

دسته بندی

معرفی کتاب

عبدالرضا مولوی از شاعران معاصری است که در زمینه داستان نویسی هم طبع آزمایی کرده، یکی از داستان های او «عشق و ابریشم» است. داستانی برآمده از دل که در دامنه های مخمل کوه و در روستایی سرسبز اتفاق می افتد.
«عشق و ابریشم» حکایت گره خوردن روح و احساس دو شخصیت اصلی داستان-مراد و لیمـو- در پسِ دار یک قالی است، عشقی لطیف چون ابریشم که شایسته فداکاری و خطر ک
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

طبیعت و فرهنگ بومی 

یکی از نکات مهم این داستان، توجه و اهمیت دادن نویسنده به طبیعت، آداب و رسوم و سبک زندگی مناطق لر نشین زاگرس است؛ از این رو بی باکانه کلمات، اصطلاحات و حتی شعرهای لری را به کار می گیرد؛ از تفنگ «برنو» و رسم «تاسـو» گرفته تا رقصیدن زنان و مردان لر و تا آنجا پیش می رود که بنای ساختـار تشبیهی را بر اساس گل های «لاله واژگــون» می گذ
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- نگاهم رو از نقشه ی لوله شده ای که روی صندلی جلو کنار کیف لپ تاپم گذاشته بودم گرفتم و به جاده خیره شدم. مدت ها می شد که واسه یه مسافت طولانی رانندگی نکرده بودم. به حدی ذهنم درگیر ماجراهای این چند وقت اخیر بود که نمی تونستم رو جاده و طبیعتش تمرکز کنم. کجا داشتم می رفتم و قرار بود با چه چیزی رو به رو بشم، چندان مهم نبود، چیزی که واسم اهمیت داشت برآورده کردن آخرین خواسته ی بابا بود. قبل از پروازم از بخارست به ایران، مامان باهام تماس گرفت. مثل این که احوال بابا این دفعه خیلی بد شده بود و دکترها رسما جوابش کرده بودن. دیگه شیمی درمانی هم بی فایده بود.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 80
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789642510467

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»