خانه / کتاب‌ها / ماهی طلایی /
تصویر کاور کتاب ماهی طلایی
معرفی کتاب

ماهی طلایی

ماهی طلایی

اثری از ژان- ماری گوستاو لو

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب "ماهی طلایی" داستان زندگی پرماجرا و آوارگی لیلا دختر سیاه پوست مراکشــی را روایت می کند که در کودکی از قبیله و خانواده اش دزدیده و به پیرزنی یهــودی به نام «لاله اسما» فروخته می شود. بعد از مرگ این پیرزن مهربان، عروسش، زهــره، با لیلا رفتار بدی دارد و همین موضوع باعث فرار او از خانه می شود و بدین ترتیب ماجراهای زندگی لیلا، تجربیات تلخ و شیرین
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

یکی از نکات برجسته رمان «ماهی طلا» دیدگاه مثبت نویسنده و توجه او به عناصر زندگی مسلمانان است. در قسمتی از کتاب، لیلا طی سفر پر فــراز و نشیب خود در شهر سوربن با مردی مسلمان به نام «الحاج» آشنا می شود مردی که «همیشه حرف های زیبایی برای گفتن داشت» پیرمردی که گاهی از آیات قــرآن برای لیلا می خواند و به نظر لیلا این واژه های شیرین و پر طنین از اعماق وج
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- وقتى خانه‌ى لالااسما را ترک کردم، نمى‌دانستم کجا بروم. فقط به یک چیز فکر مى‌کردم، این که باید خود را در جایى پنهان کنم تا زهره و هابیل پیدایم نکنند، حتى اگر پلیس را به تعقیب من بفرستند. طول کوچه‌ها را در سایه‌ى دیوارها طى مى‌کردم. مانند گربه‌اى سرگردان، به سرعت مى‌دویدم. صداى فریاد «ساحره‌ى قاتل» زهره در سرم مى‌پیچید. اطمینان داشتم اگر دستش به من برسد، جایى جز زندان نخواهم داشت. ناخودآگاه قدم‌هایم مرا به سمت خیابانى هدایت کردند که در آن‌ها دنبال دکتر براى لالااسما گشته بودم. وقتى چشمم به ساختمان بزرگ کاروانسرا و دو لنگه‌ى دروازه‌ى باز آن افتاد، از شادى بال درآوردم. مطمئن بودم که در آن جا زهره نمى‌تواند پیدایم کند.
 • 2- «تصمیم گرفته بود از دست همه چیز فرار کند...از چاه هایی که آبشان سیاه و تلخ بود، از بچه هایی که در خاکروبه ها بازی می کردند...هر چه از کودکی اش به خاطر می آورد جر فقــر و بدبختی در روستــا نبود، حتــی آبی که می نوشید طعــم فقر داشت.»

شناسنامه کتاب

ناشر: جامی
تعداد صفحات: 248
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786001761324

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»