خانه / کتاب‌ها / نان سال های جوانی /
تصویر کاور کتاب نان سال های جوانی
معرفی کتاب

نان سال های جوانی

نان سال های جوانی

اثری از هاینریش بل

دسته بندی

معرفی کتاب

داستان در مورد مرد جوانی می باشد، که در دوره پس از جنگ که معروف به (معجزه اقتصادی) است زندگی می کند. او در زمان حال وضع نسبتا خوبی دارد و تقریبا از زندگیش راضی است. اما در گذشته وضع بسیار فلاکت بار و سختی داشته است. این داستان نیز مانند بیشتر داستان های بُل از زمان حال به زمان گذشته بازمی گردد.
شخصیت داستان در میان درگیری های روز مره خود به زمان کو
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

والتر فندریش مرد جوانی است که از روستا به شهر آمده و طی کارآموزی های بسیاری که از برگرفته نهایتا شغل تعمیرکاری ماشین های لباس شویی را انتخاب می کند. او زندگی پرمشغله ای دارد و چنان در تعمیرات چیره دست شده که همه برای تعمیرماشین های لباس شوییشان او را قبول دارند و از او می خواهند که سری به آدرسشان بزند و ماشین هایشان را تعمیرکند. والتر کم و بیش به ش
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- گرسنگی قیمت ها را به من یاد داد فکر نان تازه مرا کاملاً از خود بی خود می کرد من غروب ها ساعت های متمادی بی هدف در شهر پرسه می زدم به هیچ چیز دیگر فکر نمی کردم به جز نان.
 • 2- چشم هایم می سوخت، زانوهایم از ضعف خم می شد و حس می کردم چیزی مثل گرگ درنده در وجودم هست.
 • 3- آن وقت ها، وقتی در خانه ی خودمان زندگی می کردم، کتاب های پدرم را بلند می کردم تا نان بخرم. کتاب هایی که او خیلی به آن ها علاقه داشت. کتاب هایی که در زمان تحصیلش  به خاطرشان گرسنگی را تحمل کرده بود کتاب هایی که بابت شان پول بیست عدد نان را پرداخته بود، من به قیمت نصف نان می فروختم.

شناسنامه کتاب

نویسنده: هاینریش بل
ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 136
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789643620325
امتیاز گودریدز: 3.54
قیمت چاپ پانزدهم: 20,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»