خانه / کتاب‌ها / زنان خوب به آسمان می روند و زنان بد به همه جا /
تصویر کاور کتاب زنان خوب به آسمان می روند و زنان بد به همه جا
معرفی کتاب

زنان خوب به آسمان می روند و زنان بد به همه جا

زنان خوب به آسمان می روند و زنان بد به همه جا

اثری از اوته ارهات

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب زنان خوب به آسمان می روند زنان بد به همه جا می رسند، به بررسی روانشناسانه رفتار زنان می پردازد. و می شود گفت که اندکی فمنیستی است. شاید بتوان با خواندن نام کتاب پی به این موضوع هم برد که مضمون کتاب چه چیزی را می خواهد به ما آموزش دهد‌. با توجه به این که نویسنده این کتاب یک زن آلمانی است نمی توان انتظار داشت که نکات ذکر شده خیلی به درد زنان و د
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

زن جنس سر به راه، مهربان، انعطاف پذیر، فروتن و نجیبی است. چنین تصویری در ذهن همه ی بانوان وجود دارد. سر به راه بودن باید راهی به سوی کامیابی باشد. اما در واقع چنین نیست.
امروزه زنان نمی خواهند فقط سر به راه باشند. آگاهی زنان از خویشتن افزایش یافته است. با این حال، تناقض های فراوانی در ذهن زن امروزی نهفته است. می کوشد تا خود را ابراز کند. اما وجدانش
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- خانم ها برخلاف شهرت شان به پرچانگی، زمان کمی را به حرف زدن اختصاص می دهند، به ویژه هنگامی که درحضور مردان حرف بزنند. آزمایش هایی که در مورد رفتار کلامی مردان و زنان انجام گرفته ،نشان می دهد که در گروه های مختلط، به ازای هر ۱۱ تا ۱۷ ثانیه حرف زدن مردان، زنان ۳ تا ۱۰ ثانیه حرف می زنند؛یعنی طولانی ترین مدت حرف زدن زنان از کوتاه ترین مدت حرف زدن مردان کمتر است.
 • 2- خانم ها حتی وقتی سکوت را می شکنند، نظرشان را به وضوح و به صراحت بیان نمی کنند، بلکه می کوشند دست مخاطب را برای رد حرف شان، تا حد ممکن باز بگذارند.
 • 3- خانم ها شیوه ی سخن گفتن شان را طوری انتخاب می کنند که به تثبیت روابطشان کمک کند. اصل اساسی آن ها چنین است: (روی حرف کسی حرف نزن!) رعایت ظابطه برایشان از ابراز عقاید خود مهم تر است.

شناسنامه کتاب

نویسنده: اوته ارهات
تعداد صفحات: 296
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789645885203
امتیاز گودریدز: 3.16

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»