خانه / کتاب‌ها / خداحافظ گاری کوپن /
تصویر کاور کتاب خداحافظ گاری کوپن
معرفی کتاب

خداحافظ گاری کوپن

خداحافظ گاری کوپن

اثری از رومن گاری

دسته بندی

معرفی کتاب

خداحافظ گاری کوپر، نوشته ی رومن گاری که در ابتدا نام این رمان فلسفی سیاسی را (ولگرد اسکی باز) گذاشته بود و به زبان انگلیسی نوشته بود، می باشد.
داستان کتاب درباره ی جوانی ۲۱ ساله به نام لنی که بسیار زیبا و خوش تیپ است، می باشد. که به دلیل فرار از خدمت در ارتش و اعزام به جنگ ویتنام، از محل تولد و زندگیش آمریکا، به کوه های سویس و به خانه دوستش باگ پنا
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

لنی بیست و یک ساله یک جوان زیبا و خوشتیپ آمریکاییست، که علاقه ی زیادی به اسکی دارد. او برای فرار از خدمت و اعزام به ارتش ویتنام از زادگاهش به سویس و خانه باگ دوستش، که در ارتفاعات آلپ است، پناه می برد. می توان گفت خانه باگ جایگاهی برای تمام کسانی است که از قید و بندها خودشان را رها می دانند و فکر می کنند اسکی در ارتفاعات، بهترین راه تسکین خود است.
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- از اصول معتبر زندگی لنی یکی این بود که هر وقت با چیزی مخالف بود بگوید موافقم. چون کسانی که عقاید احمقانه‌شان را ابراز می‌کنند اغلب بسیار حساسند. هر قدر عقاید کسی احمقانه‌تر باشد کمتر باید با او مخالفت کرد.
 • 2- باگ می گفت حماقت بزرگترین نیروی روحانی تمام تاریخ بشرست. می گفت باید در برابر آن سر تعظیم فرود آورد، چون همه جور معجزه ای از آن ساخته است.
 • 3- لنی پاپ را دوست داشت. او خیلی از کسانی را که هرگز ندیده بود دوست داشت. بهترین آدم هم همان ها بودند که اون هرگز ندیده بود.
 • 4- یک روز انتخاب خواهی کرد. هنوز وقتش نرسیده است. آدم در بیست سالگی انتخاب نمی کند، چون در بیست سالگی فکرها تازه اند و قهار. در بیست سالگی آدم حقایقی می بیند و متوجه نیست که آنچه دیده است حقیقت نیست، فقط زیبایی است.

شناسنامه کتاب

نویسنده: رومن گاری
تعداد صفحات: 287
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789644481420
قیمت چاپ یازدهم: 18,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»