خانه / کتاب‌ها / خونمردگی /
تصویر کاور کتاب خونمردگی
معرفی کتاب

خونمردگی

خونمردگی

اثری از الهام فلاح

دسته بندی

معرفی کتاب

«خونمردگی» رمانی رئالیستی است که در بستر جنگ روایت می شود؛ شاید در تمام کتاب مخاطب جز چند مورد صدای توپ و تفنگ را نشنود. به عبارت دیگر داستان، خارج از فضای سنگرها، خاکریزها و خط مقدم جبهه اتفاق می افتد اما نویسنده توانسته نگرانی و دغدغه های خانواده های جنگ زده، خانواده های شهیدان و کسانی که عزیزانشان را به اسارت گرفته اند به خوبی ترسیم کند؛ خانواده
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

الهام فلاح در «خون مردگی» راوی زندگی دختر جوانی به نام «ابتسام» است که در زمان جنگ از خرمشهر به همراه خانواده و اهالی محل به شهرک جنگ زده ها در بوشهر کوچ می کند. در آنجا میان او با پسری به نام «عامر» رابطه عاطفی به وجود می آید. در ادامه داستان، عامر به خاطر به دست آوردن ارثیه عمویش به خوزستان بازمی گردد اما اتفاقی اسیر می شود و جنگ سرنوشتی عجیب برا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- ابتسام دست از کف مالی کردن سر بچه کشید و رفت توی فکر. بچه به نق نق افتاد. ابتسام پرسید: «هان؟ کف رفت تو چشت؟ میسوزه، نه؟جنگ هم همی جوره، اما جای چشم، خانمان آدم و میسوزونه. قلب آدم. اینایی که میگم می فهمی؟»
 • 2-

شناسنامه کتاب

نویسنده: الهام فلاح
ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 224
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789645571960
امتیاز گودریدز: 3.7
قیمت چاپ دوم: 17,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»