خانه / کتاب‌ها / کافه پیانو /
تصویر کاور کتاب کافه پیانو
معرفی کتاب

کافه پیانو

کافه پیانو

اثری از فرهاد جعفری

دسته بندی

معرفی کتاب

این کتاب که اولین نوشته فرهاد جعفری می باشد،داستان مردی را روایت می کند که از کار قبلی خود شکست خورده و حالا برای پرداخت مهریه همسرش کافه ای باز کرده و در مواقع خلوت که سرو کله هیچ مشتری ای پیدا نمی شود جلو پنجره می نشیند و یک سیگار یا پیپ را روشن می کند و از پنجره حواسش به درختان و پرنده ها هست. بر سر اختلافاتی از همسرش جدا زندگی می کند و در هر فص
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

راوی که از شغل سابقش یعنی دفتر روزنامه، که با شکست مواجه می شود و با همسرش بر اثر اختلافاتی جدا از هم زندگی می کنند، برای پرداخت مهریه کافه ای با نام کافه پیانو باز می کند و از حال و هوای کافه و مردمی که در آنجا در رفت و آمدند می گوید. این کتاب از داستانک های کوتاهی از جمله داستان تک تک مشتری های کافه و دوست صمیمی کافه چی به نام همایون که سالهاست د
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- همین که پایم را می گذارم توی خانه کسی؛ قبل از هر کجای دیگر، می روم سراغ کتابخانه ی طرف. چون که جلوی کتابخانه کسی، بهتر از هر کجای دیگر می شود روحیات صاحبخانه را شناخت. و از آن گذشته؛ پای یک کتابخانه و در حالی که کتابی را گرفته ای دستت و دست دیگرت را هم گذاشته ای جیبت، یک پز قشنگ و موقعیت معرکه ایست برای باز کردن سر بحث و گفت و گو با یک زن.
 • 2- اگر می بینید کسی کار بزرگی نمی کند، برای این است که یا لباسی ندارد که بهش تکلیف کند یا اساسآ آدم کوچکی است.
 • 3- عقاید یک دلقک که کم کم سالی دو سه بار باید بخوانمش تا آن سال واقعآ اسمش سال باشد و بیارزد که آدم آن را قسمتی از عمرش حساب کند.

شناسنامه کتاب

ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 266
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789640411438
امتیاز گودریدز: 2.91
قیمت چاپ شصتم: 36,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»