کتاب هر روز پنجشنبه است اثر جول اوستین

تصویر کاور کتاب هر روز پنجشنبه است

معرفی کتاب

امروزه "شادی" گمشده انسان معاصر است چرا که آنقدر ذهن او درگیر موارد عصر جدید است که اغلب فرصتی برای شاد بودن ندارد یا ممکن است نداند که می توان با ساده ترین و پیش پا افتاده ترین ها هم شاد بود و احساس خوشبختی داشت.
اگر علاقه دارید بدانید چگونه می توان نه فقط آخر هفته، بلکه تمام روزهای هفته را شاد باشید و احساس خوب را تجربه کنید خواندن کتاب "هر روز پنج شنبه است" نوشته "جوئل اوستین" را فراموش نکنید!
جول اوستین

خلاصه ای از کتاب

جوئل اوستین کشیش، نویسنده و روان شناس انگیزشی است که سخنان او در تمام دنیا دست به دست می چرخد و سخنرانی هایش هر هفته بیش از هفت میلیون بیننده در سرتاسر جهان دارد.
مخاطبانش او را "کشیش خنده رو" لقب داده اند و سخنان جذاب و آرامش دهنده وی با چاشنی فن بیان قوی و احساسی باعث شده که مردم از همه جهان از طرفداران صحبت های او باشند.
کتاب "هر روز پنج شنبه است" با همان رویه ی سخنرانی های جوئل اوستین به نگارش درآمده است و نویسنده معتقد است وقتی از خواب بیدار می شوید این خودتان هستید که "انتخاب" می کنید شاد باشید و یا ناراحت! و در نهایت تمام "تصمیم های شماست" که سرنوشت شما را رقم می زند نه شرایطی که در آن هستید.
هدف نویسنده این است که در آخر کتاب خواننده به این نتیجه برسد که ذهنش را طوری برنامه ریزی کند که شادمانی را "انتخاب" کند و هر روز حتی با ساده ترین ها و جزئی ترین ها احساس خوشبختی کند.

جوئل اوستین معتقد است همه ما در زندگی با چالش هایی روبه رو هستیم اما بهتر است به مشکلات و چالش ها با دیدگاهی نگاه کنیم که در سر راه ما قرار گرفته اند تا به کمال بیشتر دست یابیم.
از این رو خداوند همیشه انسان های مناسب را در وقت مناسب در مسیر زندگی شما قرار می دهد تا باعث خوشحالی و کمال و شناختِ بیشتر از خودتان شوند!
جوئل اوستین معتقد است باید همه چیز را از منظر موهبت های الهی و عشق نظاره کنید پس حتی حضورِتان را در دنیا جشن بگیرید چون قطعا امری بیهوده نیست و هر انسانی رسالتی برعهده دارد.
سفر کنید، همیشه تبسم و لبخند بر لب داشته باشید از افکار منفی دوری کنید به قدرت خداوند ایمان داشته باشید از جمله آموزه های اوستین در این کتاب است به عبارت دیگر نویسنده در کتاب " هر روز پنج شنبه است" به شما دلگرمی می دهد تا با توصیه های عملی در مسیر رسیدن به شادیِ معنوی گام بردارید.

جملاتی از متن کتاب

 • بعضی از مردم ذاتا ستیزه جو هستند. آن ها حتی با تصویر خودشان در آینه هم مشاجره می کنند. پس لبخند بزنید و از کنارشان رد شوید، چون کم نیستند آدم هایی که دنبال کوچک ترین دستاویزی برای دعوا و مشاجره می گردند.
 • «همه ی ما نقاط قوت و ضعفی داریم. در بعضی زمینه ها قوی هستیم، نه به این دلیل که خیلی عالی عمل می کنیم و تصمیم گرفته ایم قوی باشیم، بلکه به خاطر لطف خداوند است. من محکم و با اعتماد به نفسم چون خداوند مرا به نعمت داشتن خانواده ای فوق العاده متبرک ساخته است.»
 • یک بچه ی عادی بیش از دویست بار در روز می خندد، اما یک فرد بزرگسال عادی چهارده تا هفده بار. همان طور که سنمان بالاتر می رود، فشار زندگی، نگرانی ها و مسئولیت های بیش تر، آرام آرام شادیمان را می دزدند. اینکه دیگر کودک نیستیم به این معنا نیست که باید جدی باشیم و هرگز خوش نگذرانیم. هر بزرگسالی باید کودک درونش را حفظ کند.
 • «تحقیقات نشان می دهد که لبخندی که روی لب شماست، هم برای خودتان هم برای اطرافیانتان خوب است. در یک آزمایش از افراد خواسته شده خشم و ترس را با حالات چهره شان نشان دهند. بدن های آنها چنان پاسخ دادند که انگار واقعا داشتند آن احساسات را تجربه می کردند، حالاتشان ضربان قلبشان را افزایش داد، دمای بدنشان بالا رفت و عرق کردند.»

نظرات

جهت ارسال نظر، ابتداوارد حساب کاربریخود شوید.

اولین نظر را بنویسید.

تصویر اینستاگرام

جدیدترین کتاب های معرفی شده

آخرین دیدگاه‌ها

 • «عالی بود ارزوی موفقیت برای تمام نویسندگان و شاعران جوان این مملکت»
 • پرستو در پرنده آبی
  «گنجینهٔ فقرا یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  «زندگی زنبور عسل یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  « عقل و سرنوشت یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در عشق لرزه
  «فرضیه‌های جایگزین یکی دیگر از آثار اریک امانوئل اشمیت»

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • مکس تکمارگ
  «مکس تگمارک (انگلیسی: Max Tegmark‎؛ زاده ۵ مهٔ ۱۹۶۷) یک دانشمند در زمینه کیهان‌شناسی اهل سوئد-ایالات متحده آمریکا است.
  او استاد موسسه ی تکنولوژی ماساچوست است و همچنین، نهادهای علمی و فناورانه ی متعددی را بنیان گذاشته است. عمده ی تحقیقات و فعالیت ه
  ...»
 • حسین نصیری
  «حسین نصیری، مدیر خلاقیت، نویسنده، کیوریتور و فعال فرهنگی و هنری‌ای می‌باشد که از سال ۱۳۸۴ در صنعت سرگرمی و از سال ۱۳۹۵ در حوزه‌ی تبلیغات مشغول به فعالیت می‌باشد؛

  او زندگی را سفری ماجراجویانه برای تحقق ماموریت شخصی‌اش – «اثرگذاری مثبت بر آدمی
  ...»
 • حمیدرضا شاه آبادی
  «حمیدرضا شاه آبادی (زاده ۱۳۴۶، تهران) پژوهشگر تاریخ، داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس معاصر است. وی از نویسندگان در حوزه ادبیات نوجوان و بزرگسال و یکی از مدیران با سابقه در نشر با تجربه مدیریت بر انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مؤسسه نشر بی ...»
 • سعید باستانی
  «اطلاعات در دسترس نیست. در مورد مترجم اطلاعاتی دارین به ما اطلاع بدین. ...»
 • نورمن کینگزلی میلر
  «نورمن کینگزلی میلر، زاده ی 31 ژانویه ی 1923 و درگذشته ی 10 نوامبر 2007، رمان نویس، روزنامه نگار، مقاله نویس، نمایشنامه نویس، فیلمساز و بازیگر آمریکایی بود.میلر در بروکلین نیویورک به دنیا آمد و پس از سپری کردن دوران مدرسه در شانزده سالگی در دانشگاه ها ...»