کتاب هر روز پنجشنبه است اثر جول اوستین

تصویر کاور کتاب هر روز پنجشنبه است

معرفی کتاب

هر روز پنجشنبه است نوشته «جول اوستین» و ترجمه «شبنم سمیعیان» است که اولین بار در سال ۲۰۱۱ منتشر شد.
شاد بودن یک انتخاب است. بسیاری از ما وقتی صبح از خواب بلند می شویم، می‌توانیم انتخاب کنیم، امروز چه مدل روزی را پیش رو داریم روزی خوب یا روزی بد. هدف نویسنده این کتاب آن است که خواننده بیاموزد ذهن خود را طوری برنامه‌ریزی کنند، که بتوانند هر روز شادمانی را انتخاب نماید.
جول اوستین

خلاصه ای از کتاب

در هر شرایطی که در زندگیتان هستید باید بدانید که می‌توانید خوشحال‌تر و خوشبخت تر باشید. جول اوستین در این کتاب به ما نشان می‌دهد که چگونه می‌توان در همه روزهای هفته خوشحال بود. همه ما با چالش‌ها و مشکلاتی روبرو می‌شویم که می‌توانند لذت و رضایت در زندگی را از ما دور کنند. اما اوستین تاکید می‌کند که لذت و رضایت از زندگی را می‌توان به واسطه همه چیز بزرگ یا کوچک و بی اهمیت به دست آورد وقتی قواعد بنیادین برای خوشحالی و خوشبختی را در زندگیتان به کار می‌گیرد. در واقع در حال کامل کردن نقش خود به عنوان یک انسان هستید و قواعد و توصیه های ارائه شده در این کتاب می توانید هر روزتان را به آخر هفته ای لذت بخش تبدیل کنید.

جوئل اوستین معتقد است باید همه چیز را از منظر موهبت های الهی و عشق نظاره کنید. پس حتی حضورِتان را در دنیا جشن بگیرید. چون قطعا امری بیهوده نیست و هر انسانی رسالتی برعهده دارد.
سفر کنید، همیشه تبسم و لبخند بر لب داشته باشید از افکار منفی دوری کنید به قدرت خداوند ایمان داشته باشید از جمله آموزه های اوستین در این کتاب است به عبارت دیگر نویسنده در کتاب " هر روز پنج شنبه است" به شما دلگرمی می دهد تا با توصیه های عملی در مسیر رسیدن به شادیِ معنوی گام بردارید.

هدف نویسنده این است که در آخر کتاب خواننده به این نتیجه برسد که ذهنش را طوری برنامه ریزی کند. که شادمانی را "انتخاب" کند و هر روز حتی با ساده ترین ها و جزئی ترین ها احساس خوشبختی کند.

جملاتی از متن کتاب

 • بعضی از مردم ذاتا ستیزه جو هستند. آن ها حتی با تصویر خودشان در آینه هم مشاجره می کنند. پس لبخند بزنید و از کنارشان رد شوید، چون کم نیستند آدم هایی که دنبال کوچک ترین دستاویزی برای دعوا و مشاجره می گردند.
 • «همه ی ما نقاط قوت و ضعفی داریم. در بعضی زمینه ها قوی هستیم، نه به این دلیل که خیلی عالی عمل می کنیم و تصمیم گرفته ایم قوی باشیم، بلکه به خاطر لطف خداوند است. من محکم و با اعتماد به نفسم چون خداوند مرا به نعمت داشتن خانواده ای فوق العاده متبرک ساخته است.»
 • یک بچه ی عادی بیش از دویست بار در روز می خندد، اما یک فرد بزرگسال عادی چهارده تا هفده بار. همان طور که سنمان بالاتر می رود، فشار زندگی، نگرانی ها و مسئولیت های بیش تر، آرام آرام شادیمان را می دزدند. اینکه دیگر کودک نیستیم به این معنا نیست که باید جدی باشیم و هرگز خوش نگذرانیم. هر بزرگسالی باید کودک درونش را حفظ کند.
 • «تحقیقات نشان می دهد که لبخندی که روی لب شماست، هم برای خودتان هم برای اطرافیانتان خوب است. در یک آزمایش از افراد خواسته شده خشم و ترس را با حالات چهره شان نشان دهند. بدن های آنها چنان پاسخ دادند که انگار واقعا داشتند آن احساسات را تجربه می کردند، حالاتشان ضربان قلبشان را افزایش داد، دمای بدنشان بالا رفت و عرق کردند.»

نظرات

جهت ارسال نظر، ابتداوارد حساب کاربریخود شوید.

اولین نظر را بنویسید.

تصویر اینستاگرام

جدیدترین کتاب های معرفی شده

آخرین دیدگاه‌ها

 • احمد در میرامار
  «من همین تکه کتاب را که شما گذاشته اید خواندم و با متن عربی و ترجمه انگلیسی کتاب تطبیق دادم. عجیب است که مترجم انگار اصلا زبان عربی نمی دانسته و یا اصلا نثر کتاب را درک نکرده وهرچه دلش خواسته نوشته است. حتی ظاهرا با فارسی نویسی هم اشنایی نداشته است و ...»
 • ریحانه در همه چیز همه چیز
  «بسیار بسیار کتاب عالی بود»
 • نازی در آذرخش
  «رمان آذرخش خیلی قشنگه. جذاب و خوشخوان. با اینکه طولانیه اما آدم نمی تونه زمین بگذاره.»
 • «عالی بود ارزوی موفقیت برای تمام نویسندگان و شاعران جوان این مملکت»
 • پرستو در پرنده آبی
  «گنجینهٔ فقرا یکی از مقالات موریس مترلینک»

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • فاطمه قاسمیان
  «فاطمه قاسمیان نویسنده‌ی حوزه‌ی کودک و نوجوان است.

  از دیگر آثار فاطمه قاسمیان:
  ماشین ها
  دایناسورها
  زندگينامه چهاردهم عصوم (ع) و اماكن زيارتی
  ...»
 • نوشین حیدری ثانی
  «ترجمه های نوشین حیدری ثانی:

  عشق در یک کلیک اثر رینبو راول
  المت اثر فیونا مازلی
  فن گرل اثر رینبو راول
  نجیب زاده ای در مسکو اثر ایمور تولس
  ...»
 • فیونا مازلی
  ««فیونا مازلی» نویسنده ۲۹ ساله انگلیسی و نویسنده رمان «اِلمت» است.
  سال 2017 برای فیونا مازلی سال تعیین کننده ای بود. نه تنها شروع کارِ نویسند‌گیِ بود، بلکه با چاپ کتاب المت به لیست کتب برتر سال راه یافته است.
  ...»
 • هادی راعی
  «هادی راعی نویسنده‌ی پرکار حوزه‌ی کودک و نوجوان است.
  راعی کتابهایی زیادی در زمینه‌ی دانستنی ها، تاریخ و مذهب برای کودکان نوشته است.

  از آثار هادی راعی میتوان به:
  مثلث برمودا
  شاهان ایران باستان
  عجایب هفتگانه جهان
  زندگانی اما
  ...»
 • عطیه زیوار
  «اطلاعات در دسترس نیست. در مورد مترجم اطلاعاتی دارین به ما اطلاع بدین. ...»