خانه / کتاب‌ها / هر روز پنجشنبه است /
تصویر کاور کتاب هر روز پنجشنبه است
معرفی کتاب

هر روز پنجشنبه است

هر روز پنجشنبه است

اثری از جول اوستین

دسته بندی

معرفی کتاب

هر روز پنجشنبه است نوشته «جول اوستین» و ترجمه «شبنم سمیعیان» است که اولین بار در سال ۲۰۱۱ منتشر شد.
شاد بودن یک انتخاب است. بسیاری از ما وقتی صبح از خواب بلند می شویم، می‌توانیم انتخاب کنیم، امروز چه مدل روزی را پیش رو داریم روزی خوب یا روزی بد. هدف نویسنده این کتاب آن است که خواننده بیاموزد ذهن خود را طوری برنامه‌ریزی کنند، که بتوانند هر روز شادما
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

در هر شرایطی که در زندگیتان هستید باید بدانید که می‌توانید خوشحال‌تر و خوشبخت تر باشید. جول اوستین در این کتاب به ما نشان می‌دهد که چگونه می‌توان در همه روزهای هفته خوشحال بود. همه ما با چالش‌ها و مشکلاتی روبرو می‌شویم که می‌توانند لذت و رضایت در زندگی را از ما دور کنند. اما اوستین تاکید می‌کند که لذت و رضایت از زندگی را می‌توان به واسطه همه چیز بز
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

  • 1- بعضی از مردم ذاتا ستیزه جو هستند. آن ها حتی با تصویر خودشان در آینه هم مشاجره می کنند. پس لبخند بزنید و از کنارشان رد شوید، چون کم نیستند آدم هایی که دنبال کوچک ترین دستاویزی برای دعوا و مشاجره می گردند.
  • 2- «همه ی ما نقاط قوت و ضعفی داریم. در بعضی زمینه ها قوی هستیم، نه به این دلیل که خیلی عالی عمل می کنیم و تصمیم گرفته ایم قوی باشیم، بلکه به خاطر لطف خداوند است. من محکم و با اعتماد به نفسم چون خداوند مرا به نعمت داشتن خانواده ای فوق العاده متبرک ساخته است.»
  • 3- یک بچه ی عادی بیش از دویست بار در روز می خندد، اما یک فرد بزرگسال عادی چهارده تا هفده بار. همان طور که سنمان بالاتر می رود، فشار زندگی، نگرانی ها و مسئولیت های بیش تر، آرام آرام شادیمان را می دزدند. اینکه دیگر کودک نیستیم به این معنا نیست که باید جدی باشیم و هرگز خوش نگذرانیم. هر بزرگسالی باید کودک درونش را حفظ کند.
  • 4- «تحقیقات نشان می دهد که لبخندی که روی لب شماست، هم برای خودتان هم برای اطرافیانتان خوب است. در یک آزمایش از افراد خواسته شده خشم و ترس را با حالات چهره شان نشان دهند. بدن های آنها چنان پاسخ دادند که انگار واقعا داشتند آن احساسات را تجربه می کردند، حالاتشان ضربان قلبشان را افزایش داد، دمای بدنشان بالا رفت و عرق کردند.»

شناسنامه کتاب

نویسنده: جول اوستین
ناشر: ققنوس
تعداد صفحات: 415
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786002781192
قیمت چاپ ششم: 37,500 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

  • تصویر نویسنده محمد قصاع
    محمد قصاع
    « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
  • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
    بهزاد رحمتی
    « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

    ترجمه‌ها:
    طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
    ۲۷ چهره‌ی مردان ا
    ...»
  • تصویر نویسنده سیامک  دل آرا
    سیامک دل آرا
    « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
  • تصویر نویسنده هارلن کوبن
    هارلن کوبن
    « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
  • تصویر نویسنده المور لئونارد
    المور لئونارد
    « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»