خانه / کتاب‌ها / چقدر خوبیم ما /
تصویر کاور کتاب چقدر خوبیم ما
معرفی کتاب

چقدر خوبیم ما

چقدر خوبیم ما

اثری از ابراهیم رها

دسته بندی

معرفی کتاب

خیلی از رفتارهای جامعه ایرانی قابل نقد کردن هستند و شاید خودمان هم از کسانی باشیم که سالهاست گرفتار ویژگی ای اخلاقی هستیم اما متاسفانه از آن بی اطلاعیم! یا چندان جدی نمی گیریم! اینجا نیاز به نیشتری هست که خیلی ساده اما قابل فهم ما را نسبت به رفتارهای اشتباهمان آگاه کند.
یکی از این نیشترها استفاده از زبان طنز است چرا که نوشته های طنز آمیز اغلب درد ک
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

"چقدر خوبیم ما" اول از همه لحن "عادل فردوسی پور" را به یاد می آورد و قطعا همه ما با آن آشنایی داریم و بارها از زبان وی این جمله را شنیده ایم.
در این کتاب نویسنده در تلاش است تا با لحنی طنز آمیز بسیاری از ایرادات رفتاری جامعه ایرانی را مورد نقد و بررسی قرار دهد مسائلی مثل کتاب نخواندن، تعارف، چشم و هم چشمی، رانندگی، غرب ستیزی، دروغ گویی، ریا و...
ا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- یعنی اگر داغ و درفش مان کنند و به میخ و سیخ بکشند و از دروازه شهر آویزمان فرمایند و... اگر سر به سر تن به کشتن دهیم عمرا که کتاب بخوانیم. ما اصلا یک جور مقاومت عجیبی در برابر کتاب خواندن داریم که تفلون در برابر چسبیدن غذا به ماهی تابه ندارد. چنان نسبت به کتاب خواندن نفوذ ناپذیریم که ایزیولاسیون هیچ پشت بامی نسبت به باران و برف چنین عایق نیست.
 • 2- مملکتی که تیراژ کتاب در آن شده پانصد، ششصد جلد، مردمانش نباید دکتر بروند؟ یعنی صفا می کنیم برای خودمان. کتاب فروشی ها می شود پیتزا فروشی، کتابخانه ها حداکثر شده قرائت خانه ی پشت کنکوری ها، تیراژ کتاب لای باقالی، کتاب خوان ها (اگر بیابیم) اهالی مریخند، ما هم که باحالیم! همه هم که شیرین زبان و طناز و بذله گو، از طرف می پرسی که آخرین کتابی که خوانده ای کی بوده؟ می گوید می خواستم آخرین درسم را پاس کنم. بعد هم هرهر بخندد.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 94
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789641913856
امتیاز گودریدز: 3.55
قیمت چاپ اول: 190,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»