کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

تصویر کاور کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

معرفی کتاب

کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید» نوشته ی ناپلئون هیل نویسنده ی امریکایی است.هیل در این کتاب از رازهای دست‌یابی به موفقیت و هدف می‌گوید. این کتاب به قلم مریم تقدیسی ترجمه شده و توسط نشر ققنوس به چاپ رسیده است. 
وقتی ناپلئون هیل کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید را به پایان رساند، حتی خود او که پدر «مثبت اندیشی» بود نیز نمی توانست پیش بینی کند که این کتاب کوچک چقدر تأثیرگذار خواهد شد. از آن به بعد به لطف او، مردم در سمینارهای احیای فکر در سراسر دنیا قادرند هدفمندانه روی زغال افروخته راه بروند، تیر را روی گردنشان بشکنند، یا با ضربه کاراته الوار را خرد کنند. به لطف او متوجه شده اند کیفیت زندگی‌شان به موقعیت و شانس بستگی ندارد، بلکه به افکاری بستگی دارد که مرتبا در سر می پرورانند و هم اکنون هم عده ای به دنبال پاسخ های دیگر برای گیج کننده ترین سوالات زندگی هستند. اولین نسخه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثری کلاسیک است که در آن مراحل سیزده‌گانه دستیابی به ثروت شرح داده شده است. رویای زندگی شما هرچه باشد، توصیه‌های هیل در مورد آن مفید واقع خواهند شد. 
ناپلئون هیل

خلاصه ای از کتاب

در این کتاب سعی شده است که با زنده کردن نگرش‌های خارق‌العاده او از طریق مطرح کردن مثال‌هایی از دنیای امروزی و بررسی تحقیقات علمی ماهیت جاودانه نظریات هیل نمایان شود. کارن مکریدی در این کتاب سیزده گام فرمول هیل برای دستیابی به موفقیت را استادانه تفسیر کرده و توضیح داده است که چطور می‌توانید با درک و به‌کارگیری آن زندگی‌تان را تغییر دهید. با مطالعه این کتاب به این موارد پی می‌برید: - چرا باید برای پیشرفت در زندگی «هدف قطعی و اصلی» خود را بشناسید - انعطاف‌پذیری زیاد ممکن است مانع موفقیت شما شود - قدرت کلمات و گسترش وازگان شما چگونه می‌تواند موجب رهایی‌تان شود - چطور می‌توانید ضمیر ناخودآگاهتان را مهار و رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید - و چرا لازم نیست برای موفق شدن همه چیز را بدانید.

جملاتی از متن کتاب

 • در کار برنامه‌ ریزی برای ثروتمند شدن به کسی اجازه ندهید که رویای شما را از بین ببرد. اگر کاری که می‌ خواهید بکنید درست باشد و به آن باور داشته باشید درنگ نکنید، قدمی به‌ پیش بگذارید و رویای خود را جامعه عمل بپوشانید. هرگز به گفته‌ های این و آن توجه نکنید. توجه نکنید که ممکن است موقتا شکست بخورید زیرا شاید دیگران ندانند که هر شکست بذرهایی از موفقیت و پیروزی به همراه دارد.
 • ایمان مهم‌ ترین عنصر ذهن است، وقتی با اندیشه در هم می‌ آمیزد ذهن نیمه هوشیار بی‌ درنگ ارتعاش آن را درک می‌ کند و آن را به فراست لایتناهی تبدیل می‌ نماید. ایمان حالتی از ذهن است که می‌ توان آن را به کمک تأیید یا آموزش‌ های تکراری برای ذهن نیمه هوشیار و به کمک اصل تلقین به خود ایجاد نمود.
 • یکی از نقاط ضعف بزرگ انسان های عادی این است که با کلمه غیر ممکن آشنا هستند
 • احساسات انسان ها بر دنیا حکم می راند و سرنوشت تمدن ها را تعیین می کند. اعمال مردم بیشتر از آن که تحت تاثیر منطقشان باشد از احساساتشان متاثر است. و همین احساسات است که قوه خلاق ذهن را فعال می کند، نه منطق بی روح.
 • رهبر موفق باید اصل همکاری را درک کند، به کار بگیرد و بتواند پیروانش را هم به انجام دادن این کار متقاعد کند. رهبری مستلزم قدرت است و قدرت مستلزم همکاری.

نظرات

جهت ارسال نظر، ابتداوارد حساب کاربریخود شوید.

اولین نظر را بنویسید.

تصویر اینستاگرام

جدیدترین کتاب های معرفی شده

آخرین دیدگاه‌ها

 • «عالی بود ارزوی موفقیت برای تمام نویسندگان و شاعران جوان این مملکت»
 • پرستو در پرنده آبی
  «گنجینهٔ فقرا یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  «زندگی زنبور عسل یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  « عقل و سرنوشت یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در عشق لرزه
  «فرضیه‌های جایگزین یکی دیگر از آثار اریک امانوئل اشمیت»

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • مکس تکمارگ
  «مکس تگمارک (انگلیسی: Max Tegmark‎؛ زاده ۵ مهٔ ۱۹۶۷) یک دانشمند در زمینه کیهان‌شناسی اهل سوئد-ایالات متحده آمریکا است.
  او استاد موسسه ی تکنولوژی ماساچوست است و همچنین، نهادهای علمی و فناورانه ی متعددی را بنیان گذاشته است. عمده ی تحقیقات و فعالیت ه
  ...»
 • حسین نصیری
  «حسین نصیری، مدیر خلاقیت، نویسنده، کیوریتور و فعال فرهنگی و هنری‌ای می‌باشد که از سال ۱۳۸۴ در صنعت سرگرمی و از سال ۱۳۹۵ در حوزه‌ی تبلیغات مشغول به فعالیت می‌باشد؛

  او زندگی را سفری ماجراجویانه برای تحقق ماموریت شخصی‌اش – «اثرگذاری مثبت بر آدمی
  ...»
 • حمیدرضا شاه آبادی
  «حمیدرضا شاه آبادی (زاده ۱۳۴۶، تهران) پژوهشگر تاریخ، داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس معاصر است. وی از نویسندگان در حوزه ادبیات نوجوان و بزرگسال و یکی از مدیران با سابقه در نشر با تجربه مدیریت بر انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مؤسسه نشر بی ...»
 • سعید باستانی
  «اطلاعات در دسترس نیست. در مورد مترجم اطلاعاتی دارین به ما اطلاع بدین. ...»
 • نورمن کینگزلی میلر
  «نورمن کینگزلی میلر، زاده ی 31 ژانویه ی 1923 و درگذشته ی 10 نوامبر 2007، رمان نویس، روزنامه نگار، مقاله نویس، نمایشنامه نویس، فیلمساز و بازیگر آمریکایی بود.میلر در بروکلین نیویورک به دنیا آمد و پس از سپری کردن دوران مدرسه در شانزده سالگی در دانشگاه ها ...»