خانه / کتاب‌ها / قلاب ماهیگیری پدربزرگ /
تصویر کاور کتاب قلاب ماهیگیری پدربزرگ
معرفی کتاب

قلاب ماهیگیری پدربزرگ

قلاب ماهیگیری پدربزرگ

اثری از گائو شینگجیان

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب قلاب ماهیگیری پدربزرگ، به تالیف گائو شینگجیان، متشکل از ۱۰ داستان کوتاه با موضوعات مختلف است؛ هر داستان از یک نوع درون مایه تصویری سرچشمه می‌گیرند و شیوه روایت‌ها هر چه به پایان کتاب نزدیک می‌شویم، کم‌رنگ‌تر می‌شود.

عناوین داستان‌های کتاب قلاب ماهیگیری پدربزرگ عبارتند از: «رفیق»، «گرفتگی عضلات»، «تصادف»، «بیست و پنج سال»، «پرستشگاه»، «در پارک
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

داستان «قلاّب ماهیگیری پدربزرگ»، درباره‌ی مردی سالخورده است که سالیان درازی است ازدواج کرده و باخانواده‌اش زندگی می‌کند. زمانی که چشمش به ویترینی می‌افتد که در آن قلاّب ماهیگیری آلمانی اصل وجود دارد، به یاد پدربزرگ و دوران کودکی و نوجوانی خود می‌افتد. زیرا او در سنین کودکی چندین بار، قلاب ماهیگیری پدربزرگ را به دلیل کنجکاوی شکسته بود و تصویری زیبا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- وقتی بچه بودم، چند بار قلاب گران‌بهای پدربزرگ را شکستم، هر وقت او سراغ قلاب می‌رفت، من زمین می‌خوردم.‌ می‌خواستم حتما خودم قلاب بیندازم، آن را روی شانه می‌گرفتم و راه می‌افتادم، مواظب نبودم، زمین می‌خوردم. پدربزرگ چنان متاثر می‌شد که گریه‌اش می‌افتاد، قلاب شکسته را مثل وقتی که مادربزرگ زیرانداز خیزران را نوازش می‌کرد، ناز می‌کرد. نمی‌دانم چند سال روی آن زیرانداز خیزران ریزبافت خوابیده‌ام، اما درست مثل خود قلاب، سرخ سیر بود. مادربزرگم هرگز نگذاشت روی آن زیرانداز بخوابم، چون فکر می‌کرد اسهال خواهم گرفت، البته خودش رویش می‌خوابید. همچنین می‌گفت که آدم می‌تواند آن زیرانداز را تا کند، من یک بار خواستم همین کار را بکنم، اما با همان تای اول، کمی از آن شکست، طبعا جرات نکردم داستان را برای مادربزرگ تعریف کنم، فقط گفتم که گمان نمی‌کنم بتوان آن را تا کرد.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 152
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789643744410
قیمت چاپ اول: 7,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»