خانه / کتاب‌ها / مرگ تصادفی یک آنارشیست /
تصویر کاور کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست
معرفی کتاب

مرگ تصادفی یک آنارشیست

مرگ تصادفی یک آنارشیست

اثری از داریو فو

دسته بندی

معرفی کتاب

مرگ تصادفی یک آنارشیست یک نمایشنامه ایتالیایی که توسط داریو فو نویسنده ایتالیایی برنده نوبل ادبیات در سال ۱۹۷۰ نوشته شده‌است. این اثر یکی از مشهورترین آثار این نویسنده است.

مرگ تصادفی یک آنارشیست در زمستان سال ۱۳۹۲ در سالن سایه تئاتر شهر تهران با کارگردانی مصطفی عبداللهی به روی صحنه رفت. این اجرا به عنوان بهترین اثر سال از نگاه تماشاگران و همچنین
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

مرگ تصادفی یک آنارشیست شکلی از تئاتر سیاسی است که داریو فو در واکنش به مرگ گوسپی (پینو) پینلی نوشت، همان آنارشیستی که در بازداشت پلیس و طی بازجویی هایی درباره بمب گذاری که در آن هیچ نقشی نداشت، جانش را از دست داد. اطلاعات اشتباهی توسط رسانه ها در مورد این مرگ تصادفی پخش شده بود، برخی از مخاطبان فو که پای ثابت نمایش هایش بودند از او خواستند تا نمایش
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- دیوانه: یعنی آیا اون کارگر راه آهن، یعنی اون قربانی خودکشی، سه تا پا داشت؟ در این صورت منطقیه که سه تا کفش پوشیده باشه. رئیس: (عصبانی) نخیر، سه پایی نبود! دیوانه: خواهش می کنم. عصبانی نشین. از یه آنارشیست می شه انتظار بدتر از این رو هم داشت.
 • 2- دیوانه: رسوایی برای دموکراسی غربی حکم کود شیمیایی رو داره. بذارین از اینم فراتر برم. رسوایی، پادزهری برای زهرهای مهلکه: یعنی مردم آگاهی سیاسی پیدا می کنن. اگه مردم خیلی آگاه بشن، کار ما ساخته اس.

شناسنامه کتاب

نویسنده: داریو فو
ناشر: قطره
تعداد صفحات: 108
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789643414009
امتیاز گودریدز: 4.12
قیمت چاپ ششم: 15,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»