خانه / کتاب‌ها / متفاوت /
تصویر کاور کتاب متفاوت
معرفی کتاب

متفاوت

متفاوت

اثری از یوجین اونیل

دسته بندی

معرفی کتاب

تاب متفاوت نوشته یوجین‌اونیل، نمایش‌نامه‌نویسِ مشهور آمریکایی، پدر معنوی ادبیات نمایشیِ شاخصِ آمریکا و همچنان از برجسته‌ترین نمایش‌نامه‌نویسان جهان به شمار است. این کتاب توسط بیتا دارابی ترجمه شده است.

خلاصه‌ای از کتاب

تفاوت تصویرگر تناقض‌های درونی قهرمان کمال‌گرا درگذر از سنت به سمت مدرنیته است. این نمایش‌نامه تراژدی انسان ایده‌آل‌گرایی است که تحت تأثیر معیارهای اخلاقیِ درونی خودش در دوران ویکتوریا و خیال‌پردازی‌های عصر رمانتیک‌، بسیار سخت‌گیر و جزئی‌نگر شده و با توجه غیرمعمول به جزئیات و بایدها، دچار نوعی رفتار وسواس‌گونه می‌شود. این قهرمانِ تراژیک بدون در نظرگ
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- اِما: (با لبخند) اوه، من هیچ‌وقت تفکراتِ مذهبیِ سخت‌گیرانه در این مورد نداشتم و تا جایی که اونا بتونن رعایت کنن سخت‌گیری می‌کنم. خدا می‌دونه که اگه من و مامان به این چیزا عادت نکرده بودیم چه جوری می‌تونستیم با اون دوتا توی یه خونه زندگی کنیم. من دیگه حتی فحش‌هاشون رو نمی‌شنوم و اگه این حرفا رو از دهن مردای دیگه هم بشنوم برام هیچ اهمیتی نداره. این‌که مرد دریا باشی و اکثر اوقات از زنت و مَردُمت دور باشی، می‌دونم که به مرور این بخشی از طبیعتت می‌شه، بخشی که تو دیگه در برابرش مسئول نیستی. (با قطعیت) اما تو متفاوتی. تو همیشه باید با دیگران فرق داشته باشی. کلب: (درحالی‌که از جدیت اِما متحیر مانده است.) متفاوت؟ مگه من مثلِ بقیه دریانورد نیستم؟ اِما: هستی اما با بقیه فرق داری. همین مسئله هم باعث شد که من از بین بقیهٔ مردا فقط عاشق تو بشم. تو باید همین‌طور متفاوت بمونی. بهم قول بده، کلب، بگو که همیشه متفاوت از اونا می‌مونی، حتی تا سال‌ها بعد از ازدواجمون.

شناسنامه کتاب

ناشر: سبزان
تعداد صفحات: 100
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786001171840
امتیاز گودریدز: 3.47
قیمت چاپ دوم: 9,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»