خانه / کتاب‌ها / متفاوت /
تصویر کاور کتاب متفاوت
معرفی کتاب

متفاوت

متفاوت

اثری از یوجین اونیل

دسته بندی

معرفی کتاب

تاب متفاوت نوشته یوجین‌اونیل، نمایش‌نامه‌نویسِ مشهور آمریکایی، پدر معنوی ادبیات نمایشیِ شاخصِ آمریکا و همچنان از برجسته‌ترین نمایش‌نامه‌نویسان جهان به شمار است. این کتاب توسط بیتا دارابی ترجمه شده است.

خلاصه‌ای از کتاب

تفاوت تصویرگر تناقض‌های درونی قهرمان کمال‌گرا درگذر از سنت به سمت مدرنیته است. این نمایش‌نامه تراژدی انسان ایده‌آل‌گرایی است که تحت تأثیر معیارهای اخلاقیِ درونی خودش در دوران ویکتوریا و خیال‌پردازی‌های عصر رمانتیک‌، بسیار سخت‌گیر و جزئی‌نگر شده و با توجه غیرمعمول به جزئیات و بایدها، دچار نوعی رفتار وسواس‌گونه می‌شود. این قهرمانِ تراژیک بدون در نظرگ
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- اِما: (با لبخند) اوه، من هیچ‌وقت تفکراتِ مذهبیِ سخت‌گیرانه در این مورد نداشتم و تا جایی که اونا بتونن رعایت کنن سخت‌گیری می‌کنم. خدا می‌دونه که اگه من و مامان به این چیزا عادت نکرده بودیم چه جوری می‌تونستیم با اون دوتا توی یه خونه زندگی کنیم. من دیگه حتی فحش‌هاشون رو نمی‌شنوم و اگه این حرفا رو از دهن مردای دیگه هم بشنوم برام هیچ اهمیتی نداره. این‌که مرد دریا باشی و اکثر اوقات از زنت و مَردُمت دور باشی، می‌دونم که به مرور این بخشی از طبیعتت می‌شه، بخشی که تو دیگه در برابرش مسئول نیستی. (با قطعیت) اما تو متفاوتی. تو همیشه باید با دیگران فرق داشته باشی. کلب: (درحالی‌که از جدیت اِما متحیر مانده است.) متفاوت؟ مگه من مثلِ بقیه دریانورد نیستم؟ اِما: هستی اما با بقیه فرق داری. همین مسئله هم باعث شد که من از بین بقیهٔ مردا فقط عاشق تو بشم. تو باید همین‌طور متفاوت بمونی. بهم قول بده، کلب، بگو که همیشه متفاوت از اونا می‌مونی، حتی تا سال‌ها بعد از ازدواجمون.

شناسنامه کتاب

ناشر: سبزان
تعداد صفحات: 100
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786001171840
امتیاز گودریدز: 3.47
قیمت چاپ دوم: 9,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده عبدالرضا سالار بهزادی
  عبدالرضا سالار بهزادی
  « عبدالرضا سالار بهزادی مترجم ایرانی در سال ۱۳۲۹ در شهر بم متولد شد. او فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی روابط بین‌الملل است.
  از ترجمه‌های عبد
  ...»
 • تصویر نویسنده شقایق دهقان نیری
  شقایق دهقان نیری
  « فاطمه دهقان" که با نام «شقایق دهقان‌نیری» می‌نویسد، دانش آموخته کارشناسی روانشناسی و داستان‌نویس جوان یزدی است. فاطمه دهقان این سال ها بر نوشتن تمرکز ...»
 • تصویر نویسنده رضا فرخ فال
  رضا فرخ فال
  « رضا فرخ فال متولد سال 1328 نویسنده، مترجم و ویراستار ایرانی است. رضا فرخ فال از جمله نويسندگاني است که نخستين داستان‌هايش را در جنگ اصفهان به چاپ رسان ...»
 • تصویر نویسنده میلاد شیروانی
  میلاد شیروانی
  « میلاد شیروانی مترجم ایرانی است. او آثاری در حوزه‌ی موفقیت و روانشناسی ترجمه و به مخاطبان عرضه کرده است. از ترجمه های میلاد شیروانی می توان به: نیروی ج ...»
 • تصویر نویسنده دیوید کریستین
  دیوید کریستین
  « دیوید گیلبرت کریستین (متولد 30 ژوئن 1946) ، مورخ و محقق تاریخ روسیه ، به دلیل تدریس و ترویج رشته نوظهور تاریخ بزرگ مشهور شده است. در سال 1989 او شروع ...»