خانه / کتاب‌ها / بانوی زیبای من /
تصویر کاور کتاب بانوی زیبای من
معرفی کتاب

بانوی زیبای من

بانوی زیبای من

اثری از جرج برناردشاو

دسته بندی

معرفی کتاب

بانوی زیبای من» نمایشنامه‌ای نوشته برنارد شاو(۱۹۵۰-۱۸۵۶)، نویسنده انگلیسی است. این نمایشنامه، بعدها مورد اقتباس سینمایی قرار گرفت و فیلم موزیکال بانوی زیبای من، جایزه اسکار را به دست آورد.

خلاصه‌ای از کتاب

در کشور انگلیس و در عصری که ماجرا در آن اتفاق می‌افتد، طرز سخن گفتن مردم نشانه‌ای از اختلافات طبقاتی جامعه بوده است. به عبارت دیگر این نحوه گفت‌وگوها بوده که یک شخص را در ردیف طبقه فرهیخته یا طبقه فرودست جامعه قرار می‌داده است. در طی این حکایت، قهرمان اصلی این داستان که استاد متبحر زبان انگلیسی است به خوبی نشان می‌دهد که چگونه می‌توان یک نفر را، ه
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- یک شب بارانی لندن را در موسم تابستان در نظر مجسم کنید، محوطه جلوی اپرای «کاونت گاردن» را در ساعت یازده هنگام تعطیل اپرا به یاد آورید، در یک سمت ستون‌هایعظیم کلیسا، در سمت دیگر بنای عظیم اپرا و از سوی دیگر نمای بازار دستفروشان لندن نمایان است. زنان و مردان با لباس‌های آخرین مد خود اینجا و آنجا در جستجویوسیله‌ای برای رفتن هستند. بعضی دیگر در زیر سردرها پناهگاهی گرفته و خود را از قطرات باران مصون داشته‌اند. جمعی در حال دویدن، گروهی دیگر با چتر در انتظار تاکسی هستند تنها یک مرد با خونسردی کامل و بی‌آنکه از ریزش باران و صدای رعد به خروش آمده باشد در پشت یکیاز ستون‌های کلیسای «سنت پل» ایستاده و در دفترچه‌ای که در دست دارد گاهگاهی مطالبی یادداشت می‌کند، در این بین مادر و دختری دیده می‌شوند که بیش از دیگرانچشمانشان به این طرف و آن طرف می‌چرخد و مثل آن است که به دنبال کسی می‌گردند. دختر می‌گوید: ـ مامان... من که تا مغز استخوانم از سرما یخ زده پس «فردی» کجا رفته... الان نزدیک بیست دقیقه است که ما را اینجا کاشته. مادر: این قدر هم که می‌گویی طول نکشیده ولی قاعدتاً بایستی تا حالا تاکسی را گیر می‌آورد. مردی که ناظر این گفت و شنود است می‌گوید: ـ مطمئن باشید تا ساعت یازده و نیم هم موفق به پیدا کردن تاکسی نخواهید شد.

شناسنامه کتاب

ناشر: جامی
تعداد صفحات: 104
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786007436011
قیمت چاپ اول: 15,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»