خانه / کتاب‌ها / باد سهمگین /
تصویر کاور کتاب باد سهمگین
معرفی کتاب

باد سهمگین

باد سهمگین

اثری از میگل انخل استوریاس

دسته بندی

معرفی کتاب

رمان باد سهمگین، در سال 1950 توسط میگل انخل استوریاس به رشته ی تحریر درآمد و اولین اثر از سه گانه ی این نویسنده به حساب می آید. کتاب، داستان استاندارد و خطی رشد کارخانه ی موز در طول چندین دهه است. داستان، حول محور مدیر کاشت و زرع کارخانه، آدلایدو، و خانواده ی روسلیا لوسر و پسرهایش، لینو و خوان می چرخد؛ شخصیتی مرموز و آمریکایی به نام لستر مید هم در
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب، روایت خطی رشد یک کارخانه‌ی موز در طول چندین دهه است و آستوریاس در هربخش از کتاب، با معرفی شخصیت‌هایی جدید، زمان متفاوتی برای روایت انتخاب می‌کند.

داستان، حول محور مدیر کاشت کارخانه و خانواده ی روسلیا لوسر می‌چرخد؛ شخصیتی مرموز و آمریکایی به نام لستر مید هم در داستان دیده می‌شود که نقشی اساسی در پیشبرد اتفاقات دارد.
مدت کوتاهی پس از افتتاح کا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- کاشتن یک درخت، مثل داشتن یک پسر ... در این جا ما پسرهای زیادی داریم، اما هیچ کدامشان معنای واقعی یک پسر را ندارند، معنایی که باید داشته باشند، تداوم یک شخص، پیشرفت ... و همین که ما درختی می کاریم، بدبختانه، آن را برای - تهیه - هیزم قطع می کنیم، و به خاطر زندگی خودمان جنگل را نابود کرده ایم!
 • 2- ما ربات هستیم. زندگی را یک ماجرا نمی دونیم، برای این که اگر کوچک ترین تغییری در روش کارمان ایجاد کنیم آن وقت باعث می شود شهرت و موقعیت شغلی مان را از دست بدهیم، و اگه یه رئیس کله گنده هم باشیم، احتمال خطر از دست دادن پول به ما نزدیک تر می شه.

شناسنامه کتاب

ناشر: افراز
تعداد صفحات: 272
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789642433551
قیمت چاپ اول: 30,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»