خانه / کتاب‌ها / کوتوله /
تصویر کاور کتاب کوتوله
معرفی کتاب

کوتوله

کوتوله

اثری از پرلاگر کویست

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب کوتوله، اثری است از پرلاگر کویست که در سال 1944 به بازار آمد. این رمان به شرح زندگی کوتوله ای در دربار یکی از سلاطین قرون وسطای ایتالیا می پردازد.

خلاصه‌ای از کتاب

داستان کتاب کوتوله، در زمان درگیری شهرهای ایتالیا در جنگ اتفاق می افتد. رمان درباره ی کوتوله ای است که در دربار پیکولین، یک از سلاطین قرون وسطای ایتالیا، می گذرد. پیکولین، با زبان و عقاید خاص خود، به تفسیر شهوت رانی های دربار و دسیسه های سیاسی در زمان محاصره ی شهر می پردازد.
داستان از زاویه دید کوتوله و به صورت یادداشت های روزانه اش بیان شده است. و
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- انسان به چاپلوسی نیازمند است، چون بدون آن حتی در نظر خود چیزی که قرار است باشد، نمی شود.
 • 2- زمانی که انسان ها عاشق می شوند چه قدر مضحک به نظر می آیند، به ویژه اگر عشقشان بی حاصل هم بوده باشد.
 • 3- حدس زده بودم که در زیر زمین کاخ باید خبرهایی باشد. دری که هرگز باز نمی‌ماند حالا باز بود. روز گذشته متوجه این موضوع شدم؛ اما چندان اهمیتی به آن ندادم. امروز که دوباره به آنجا رفته بودم تا سر و گوشی آب دهم و از نزدیک ببینم که چه خبر است، لای در باز بود. از آنجا وارد دالان تاریک و بلندی شدم که به در دیگری منتهی می‌شد که آن هم بسته نبود.

شناسنامه کتاب

ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 212
نوع جلد: نرم
قطع: رقعی
شابک: 9789643622763
قیمت چاپ ششم: 32,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده عبدالرضا سالار بهزادی
  عبدالرضا سالار بهزادی
  « عبدالرضا سالار بهزادی مترجم ایرانی در سال ۱۳۲۹ در شهر بم متولد شد. او فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی روابط بین‌الملل است.
  از ترجمه‌های عبد
  ...»
 • تصویر نویسنده شقایق دهقان نیری
  شقایق دهقان نیری
  « فاطمه دهقان" که با نام «شقایق دهقان‌نیری» می‌نویسد، دانش آموخته کارشناسی روانشناسی و داستان‌نویس جوان یزدی است. فاطمه دهقان این سال ها بر نوشتن تمرکز ...»
 • تصویر نویسنده رضا فرخ فال
  رضا فرخ فال
  « رضا فرخ فال متولد سال 1328 نویسنده، مترجم و ویراستار ایرانی است. رضا فرخ فال از جمله نويسندگاني است که نخستين داستان‌هايش را در جنگ اصفهان به چاپ رسان ...»
 • تصویر نویسنده میلاد شیروانی
  میلاد شیروانی
  « میلاد شیروانی مترجم ایرانی است. او آثاری در حوزه‌ی موفقیت و روانشناسی ترجمه و به مخاطبان عرضه کرده است. از ترجمه های میلاد شیروانی می توان به: نیروی ج ...»
 • تصویر نویسنده دیوید کریستین
  دیوید کریستین
  « دیوید گیلبرت کریستین (متولد 30 ژوئن 1946) ، مورخ و محقق تاریخ روسیه ، به دلیل تدریس و ترویج رشته نوظهور تاریخ بزرگ مشهور شده است. در سال 1989 او شروع ...»