خانه / کتاب‌ها / گربه و ماه /
تصویر کاور کتاب گربه و ماه
معرفی کتاب

گربه و ماه

گربه و ماه

اثری از ویلیام بالتر ییتس

دسته بندی

معرفی کتاب

نمایشنامه‌ی کوتاه «گربه و ماه» که با ترجمه‌ی فرید قدمی و از سوی انتشارات افراز روانه‌ی بازار کتاب شده، یکی از آثار نمایشی ییتس به حساب می‌آید. این نمایشنامه در سال ۱۹۲۶ نوشته شده است. 

خلاصه‌ای از کتاب

این نمایشنامه، ماجراهای دو ایرلندی بخت‌برگشته و بینوا را به تصویر می‌کشد که برای شفاگرفتن از قدیسی با نام سنت‌کلمن راهی چاهی مقدس  به نام همین قدیس می‌شود. از این دو ایرلندی یکی چلاق است و دیگری کور، و هر دو گدا. گدای چلاق روی گرده‌ی گدای کور سوار می‌شود و هر دو در جست‌و‌جوی چاه مقدس به راه می‌افتند؛ همان‌جایی که سنت‌کلمن را در آن غسل تعمید داده‌ان
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1-   آوازه‌خوان اول                         مرد چلاق، می‌خواهی شفا یابی یا تقدیس شوی؟ گدای چلاق                             تقدیس‌شدن چه‌جوریه؟ آوازه‌خوان اول                         تو از مقربین قدیسین مقدس و شهدا خواهی شد. گدای چلاق                             درسته که اونا یه کتاب دارن و اسم قدیسین رو توش می‌نویسن؟ آوازه‌خوان اول                         من چند دفعه این کتاب رو دیدم، و نام تو هم در آن خواهد بود. گدای چلاق                             خیلی چیز محشریه که دو تا پا زیرت داشته باشی، اما من فکر می‌کنم این‌که اسمت توی اون کتاب باشه، چیز محشرتریه. آوازه‌خوان اول                         چیز محشرتریه. گدای چلاق                             من می‌خوام چلاق بمونم، مرد مقدس، و تقدیس بشم. آوازه‌خوان اول                        به نام پدر، پسرو روح‌القدس، من به این مرد کور بینایی می‌دهم و این مرد چلاق را تقدیس می‌کنم.

شناسنامه کتاب

ناشر: افراز
تعداد صفحات: 64
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789642436972
قیمت چاپ اول: 15,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»