خانه / کتاب‌ها / پرنده آبی /
تصویر کاور کتاب پرنده آبی
معرفی کتاب

پرنده آبی

پرنده آبی

اثری از موریس مترلینک

دسته بندی

معرفی کتاب

پرنده آبی نمایش ‌نامه­‌ای از شاعر و نمایش‌نامه‌نویس بلژیکی، موریس مترلینگ است که نخستین بار در ۳۰ سپتامبر ۱۹۰۸ میلادی در تئاتر هنری مسکو اجرا شد. موریس مترلینگ در شیوه نویسندگی تابع سبک سمبلیسم بوده و در تمام کتاب‌های خود این شیوه را دنبال کرده است.

خلاصه‌ای از کتاب

نمایشنامه پرنده آبی یکی از برجسته‌ترین نمونه‌های داستان‌های سمبلیک است. داستان روایتی است از زندگی نوعی که با ظرافت در چینش به مانند زندگی واقعی از گذشته تا آینده جاری است و این خط سیر داستان دریافت معنای آن را آسان می‌کند. هر چند نگاه یک بعدی به این داستان می‌تواند ما را از درک کامل ارزش‌های آن غافل کند اما هدف اصلی این نمایش برای پاسخ به یک سؤال
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- روشنايي كه طرف بشر راگرفته و علم دار معركه شده و به همه ما خيانت مي كند”
 • 2- “ همه اين حرف ها پوچه. من ميگم بشر از برتر از همه چيز. تموم شد. بايد به او اطاعت كرد. بايد هرچه ميگه انجام داد. اگر حرف راستي هست همينه و بس. من فقط او را مي شناسم. زنده باد بشر ! چه زنده ، چه مرده، ما براي بشر هستيم . . .بشر خداي ماست”

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 128
نوع جلد: شومیز
قطع: جیبی
شابک: 9789651237997
قیمت چاپ سوم: 15,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده احمد کسروی
  احمد کسروی
  « احمد کسروی متولد سال 1269 ش است. او در جوانی آراء تجددطلبانه پیدا کرد و در زمان وزارت داور در عدلیه‌ رژیم رضاشاه، مدتی به عنوان دادستان تهران به کار م ...»
 • تصویر نویسنده اویگن روگه
  اویگن روگه
  « اویگن روگه، زاده ی 24 ژوئن 1954، نویسنده، مترجم و کارگردان آلمانی است.روگه پس از مطالعه ی ریاضیات در دانشگاه هامبولت، به عنوان محقق در آکادمی علوم آلم ...»
 • تصویر نویسنده اسلاوی ژیژک
  اسلاوی ژیژک
  « اِسلاوُی ژیژِک (زادهٔ ۲۱ مارس ۱۹۴۹) فیلسوف، روان‌کاو، نظریه‌پرداز، جامعه‌شناس، منتقد فرهنگی و سیاست‌مدار اسلوونیایی است. او در لیوبلیانا به دنیا آمد و ...»
 • تصویر نویسنده رضا کیانیان
  رضا کیانیان
  « رضا کیانیان متولد ۲۹ خرداد ماه سال ۱۳۳۰ در تهران میباشد. او دومین فرزند خانواده و دارای ۴ برادر و دو خواهر میباشد. او در سال ۱۳۵۵ از دانشکده هنر‌های ز ...»
 • تصویر نویسنده مژگان کلهر
  مژگان کلهر
  « مژگان کلهر ویراستار ، نویسنده و مترجم ادبیات کودک و نوجوان در سال ۱۳۵۰ در تهران زاده شد. وی در رشتهٔ مترجمی زبان انگلیسی، تحصیل کرده است. مژگان کلهر ا ...»