خانه / کتاب‌ها / سر دبیر /
تصویر کاور کتاب سر دبیر
معرفی کتاب

سر دبیر

سر دبیر

اثری از بیورنستی یرنه بیورنسون

دسته بندی

معرفی کتاب

نمایشنامه‌ی «سردبیر» نوشته‌ی «بیورنستی یرنه بیورنسون» را «محمدرضا شکاری» به فارسی برگردانده است.

جملاتی از متن کتاب

 • 1- خیلی خب... برای ما، که پدر و مادر گرترود هستیم، خیلی دردآور است. چه قبل از انتخابات باشد چه بعد از آن. ما عادت نداریم با کسی که مدارک شناسایی درجه یک ندارد ارتباط برقرار کنیم... حالا مجبوریم دیدن تردیدهای دامادمان را هم تحمل کنیم. سوءتفاهم نشود؛ به نظر من برای این که یک مدرک، درجه یک شود، نه تنها باید حقیقتا این طور باشد، بلکه همه ی مردم هم باید به طور کلی قبول اش داشته باشند... دومین کاری که امروز کردم باز کردن نامه هایم بود. بین آن ها چندتایی نامه بود از دوستانی که ما برای جشنی که در فکر برگزاری اش هستیم، دعوت شان کردیم... یعنی اگر بیماری برادر تان یک دفعه بدتر نشود. کمتر از ده تا از آن ها دعوت ما را رد کرده اند، بیشترشان بهانه تراشیدند و چندتایشان هم یک خرده دلایل درست و حسابی آوردند؛ ولی یکی از آن ها رک و پوست کنده بود، و نامه اش را هم این جا پیش من است. [نامه را از جیبش درمی آورد] برای تو نگه اش داشتم. از طرف دوست قدیمی پدرم است، آقای اسقف. عینکم پیشم نیست، و گم کردن عینکم نشان می دهد که چه حالی دارم. فکر نمی کنم من چنین کاری را... بیا، خودت بخوان! بلند بخوان اش!...

شناسنامه کتاب

ناشر: افراز
تعداد صفحات: 112
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
امتیاز گودریدز: 3
قیمت چاپ اول: 15,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»