کتاب غلبه بر کمرویی اثر پل ژاگو

تصویر کاور کتاب غلبه بر کمرویی

معرفی کتاب

کتاب غلبه بر کمرویی، با عنوان کامل "غلبه بر کمرویی، مطمئن استوار و پر جرأت شوید و اعتماد به نفس پیدا کنید"، درباره موضوعات راه و رسم زندگی، خجالت، اعتماد به نفس و توانایی های شخصی نوشته شده است.
پل کلمان ژاگو، در کتاب حاضر، به افراد خیلی خجالتی و کمرو، راهکارهایی را ارائه می‌کند که به کمک این راهنمایی ها و راهکارها، افراد خجل بتوانند با از میان برداشتن عوامل کمرویی، تحت هر شرایطی و در برخورد با هر فردی، خویشتن دار و صاحب اعتماد به نفس شوند.
پل ژاگو

خلاصه ای از کتاب

به اعتقاد نویسنده "کمرویی چاره ناپذیر نه وجود دارد و نه می‌تواند وجود داشته باشد"، به گفته پل ژاگو، او از زمان ۱۲ تا ۱۸ سالگی از بدترین نوع کمرویی رنج می برده و این مشکل، زندگی او را تحت تأثیر قرار داده بود، مدت زیادی طول نکشید که سرانجام راهکارهای غلبه بر آن را پیدا کرد و پس از به کار بستن آنها مشکل خود را برطرف کرده و پس از آن، با موفقیت، به مدت ۲۰ سال، از راهکارهای خود، برای توانبخشی به صدها کمرو بهره برده است.
برای برطرف کردن یک مشکل، قبل از هر چیز، باید به مشکل خود پی برد، عوامل به وجود آمدن آن را یافته و اطلاعات و آگاهی هایی در زمینه آن به دست آورد، تا بتوان کاملاً به آن غلبه کرد، چرا که در درون هر فردی، نیروهایی نهفته وجود دارد که می‌تواند به فرد توانایی هایی بدهد که به وسیله آن با مشکل برخورد کند.
کتاب حاضر در ده فصل نوشته شده، که به ترتیب عبارتند از:
فصل یکم علت های کمرویی
فصل دوم برنامه واکنش زا
فصل سوم تعادل مزاجی
فصل چهارم سیمای برون
فصل پنجم تاثیر پذیری
فصل ششم استقلال و آزادی
فصل هفتم تسلط بر تخیل
فصل هشتم کمرویی عاطفی
فصل نهم تقویت اعتماد به نفس
فصل دهم به خودتان اعتماد داشته باشید

نویسنده: پل ژاگو
مترجم: حسین بنی احمد

جملاتی از متن کتاب

 • تجربه های آزمایشگاهی و مشاهده ها تأیید می کنند که اگر شما تظاهر به غضبناک بودن بکنید، دیر نمی پاید که هیجانی درونی احساس خواهید کرد، اگر سر در گریبان و در افکار خود غوطه ور شوید، به زودی تمام خاطره های غم انگیز شما در ذهنتان زنده خواهد شد. یک ربع ساعت شمشیربازی، کشتی یا بوکس، روحیه اولیه مبارزه جویی را در شما بیدار خواهد کرد. اگر به شدت خشمگین هستید، آرام و شمرده سخن بگویید تا خیلی زود آرامش خود را بازیابید.
 • برای کم رویی می‌توان هفت شعار به قرار زیر فراهم کرد: _ من آرام هستم _ من خود را نیرومند احساس می کنم _ من با اراده استوار نظر خود را بیان می‌کنم _ حضور هیچکس مرا تحت تاثیر قرار نمی دهد _ همه چیز آرام، همه چیز آشتی‌جویانه همه چیز شادی بخش است _ هر روز اعتماد به نفس من بیشتر می شود _ من در هر یک از مخاطبان خود نفوذ می کنم اعتماد به نفس کامل در برابر هر کس که باشد و اطمینان به خود بر پایه توانایی های شخصی برای پیروز شدن، دو ویژگی ضروری برای کسانی است که می خواهند برای همیشه از کمرویی رهایی یابند و از میان بن بست های زندگی مدرن، راه خود را پیدا کنند. این ویژگی‌ها را با کوشش می توان به دست آورد.

نظرات

جهت ارسال نظر، ابتداوارد حساب کاربریخود شوید.

اولین نظر را بنویسید.

تصویر اینستاگرام

جدیدترین کتاب های معرفی شده

آخرین دیدگاه‌ها

 • «عالی بود ارزوی موفقیت برای تمام نویسندگان و شاعران جوان این مملکت»
 • پرستو در پرنده آبی
  «گنجینهٔ فقرا یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  «زندگی زنبور عسل یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  « عقل و سرنوشت یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در عشق لرزه
  «فرضیه‌های جایگزین یکی دیگر از آثار اریک امانوئل اشمیت»

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • اینگمار برگمان
  «ارنْسْت اینْگْمار برگمان (زادهٔ ۱۴ ژوئیهٔ ۱۹۱۸ – درگذشتهٔ ۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۰۷) کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، و تهیه‌کنندهٔ معاصر سوئدی بود. او از برجسته‌ترین فیلم‌سازان تاریخ سینما به‌شمار می‌رود. برگمان نخستین فیلمش را در سال ۱۹۴۶ با عنوان بحران ساخت. او اول ...»
 • سیدنی شلدون
  «سیدنی شلدون (زاده ۱۱ فوریه ۱۹۱۷ - درگذشته ۳۰ ژانویه ۲۰۰۷) رمان نویس معروف آمریکایی بود. شلدون پیش از روی آوردن به رمان نویسی، فیلمنامه ها و نمایشنامه هایی نوشت که او را برنده جایزه هایی همچون اسکار بهترین فیلمنامه نویسی و جایزه نمایشنامه نویسی تونی ک ...»
 • هریت بیچر استو
  «هریت بیچر استو (زاده ۱۸۱۱ - درگذشته ۱۸۹۶) از نامی‌ترین نویسندگان ادبیات پایداری سیاهان و از هواداران فعال لغو بردگی در ایالات متحده آمریکا به‌شمار می‌رود. هریت در خانواده‌ای مذهبی و تهی‌دست در روستای «لیچفیلد» ایالت کنتاکی آمریکا چشم به جهان گشود. پ ...»
 • مریم حاتمی
  «مریم حاتمی (۱۳۶۲-۱۳۸۹) شاعر، نویسنده، نمایشنامه‌نویس و بازیگر اهل ایران بود.
  مریم حاتمی ۲۶ خرداد ۱۳۶۲ در سرپل ذهاب به دنیا آمد. نخستین اثر وی با نام «اشک‌های گل آلود یک الهه» در سال ۱۳۸۴ چاپ شد. وی در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۸۹ در اثر تصادف فوت نمود
  ...»
 • بهزاد سرهادی
  «در مورد نویسنده اطلاعاتی در دسترس نیست. ...»