خانه / کتاب‌ها / راهی برای رهایی /
تصویر کاور کتاب راهی برای رهایی
معرفی کتاب

راهی برای رهایی

راهی برای رهایی

اثری از فرانسوا موریاک

دسته بندی

معرفی کتاب

«راهی برای رهایی» نوشته فرانسوا موریاک(۱۹۷۰-۱۸۸۵)، نویسنده فرانسوی برنده جایزه نوبل ادبیات است.

خلاصه‌ای از کتاب

به نظر می رسد موریاک، تمام توانایی های هنری خود را در خلق تصویری تکان دهنده از یک خانواده به کار گرفته است. فرزند این خانواده، مردی با مشکلات جسمی و ذهنی، با دختری ازدواج می کند که قادر نیست رویای ترک طبقه ی اجتماعی متوسط و داشتن یک زندگی اشرافی را از سر بیرون کند. از این ازدواج نه چندان فکر شده، پسری به نام گوییلو به دنیا می آید. داستان رمان راهی
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- «برای چه سعی می‌کنی بگویی که درست را یاد گرفته‌ای؟ می‌بینی که بلد نیستی! حفظش کرده‌ای هان! راست می‌گی؟» صدای سیلی بلند شد. «برو بالا توی اتاقت و تا موقع شام نبینمت!» پسرک دستش را روی گونه‌اش گذاشت آن طور که گویی فکش خرد شده باشد: «اوخ. خ. خ! خیلی دردم آمد! (با این عمل می‌خواست امتیازی کسب کند.) به مامی می‌گم!» پل از روی خشم بازوی نحیف پسرش را گرفت. سیلی دیگری به او زد و گفت: «به مامی می‌گی؟ خوب این را به کی می‌گی؟ حتماً از این هم به پدرت شکایت خواهی کرد؟ ده یاالله، زود باش برو بگو، منتظر چی هستی؟» زن، پسر را به طرف راهرو هُل داد، در را بست دوباره آن را باز کرد تا کتاب و دفترچه‌های او را بیرون بیندازد. پسر درحالی‌که روی زمین خم شده بود و همچنان گریه می‌کرد کتاب و دفترچه‌هایش را جمع کرد. بعد ناگهان سکوت برقرار شد. به زحمت در تاریکی صدای فخ‌فخی شنیده می‌شد. حالا دیگر بساطش را جمع کرده بود. زن به صدای پای پسر که کم‌کم دور می‌شد گوش می‌داد. البته که به اتاق پدرش پناه نخواهد برد. چون در حال حاضر مادربزرگش «مامی» برای کار نوۀ خود پیش آموزگارش رفته بود، حتماً به آشپزخانه پیش فرولن به شکایت خواهد رفت. حتماً حالا دیگر دارد ته ماهیتابه‌ای را لیس می‌زند. «از اینجا می‌بینمش...» وقتی که پل به پسرش فکر می‌کرد چیزی که به‌یاد می‌آورد زانوهای استخوانی، ران‌های ضعیف و لاغر و جوراب‌های روی کفش برگشته‌اش بود. مادر به این موجودِ کوچکِ بیرون آمده از او و به چشمان درشت بی‌رنگش هیچ توجّهی نداشت. در عوض از این دهان همیشه‌باز کودکی که بد نفس می‌کشید و لب زیرین کمی آویختۀ او -کمتر از مال پدرش- بیزار بود.

شناسنامه کتاب

ناشر: نون
تعداد صفحات: 104
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786007141588
امتیاز گودریدز: 3
قیمت چاپ اول: 9,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»