خانه / کتاب‌ها / مرسیه و کامیه /
تصویر کاور کتاب مرسیه و کامیه
معرفی کتاب

مرسیه و کامیه

مرسیه و کامیه

اثری از ساموئل بکت

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب مرسیه و کامیه، رمانی است که با قلم ساموئل بکت در سال 1946 به رشته ی تحریر درآمد، اما تا سال 1970 خبری از انتشار آن نبود. مرسیه و کامیه که اولین اثر بکت، پس از جنگ و اولین رمان او به زبان فرانسوی است، به عنوان نسخه ای ابتدایی و اولیه از اثر معروف این نویسنده، در انتظار گودو، تلقی می شود. همانند نمایشنامه ی مذکور، رمان مرسیه و کامیه حول محور دو
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

سفر مرسیه و کامیه را، اگر بخواهم، می توانم تعریف کنم، چون تمامِ مدت با آنها بودم. سفری که بدون دریاها و بدون گذشتن از مرزها، از میان مناطق کمتر ناهموار، هرچند در بعضی جاها بیابانی، اسباب و وسایلش به قدر کفایت ساده بود. آنها، مرسیه و کامیه، در خانه شان ماندند، و این شانس بسیار گرانبها را داشتند. از کم اقبالی یا خوش اقبالی، مجبور نبودند که با یک آداب
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- سیستم سزاوار آن چیزی است که بعضی ها بهش می گویند خوشبختی. مثلا یک نفر را فرض کن که هیچ درد و رنجی ندارد، نه جسمی و نه هیچ جور دیگرش. چطور خودش را معالجه می کند؟ ساده است. با فکر کردن به هیچ چیز. این طوری در هر شرایطی طبیعت ما را به لبخند زدن، اگر نه به خندیدن، دعوت می کند.
 • 2- او در پایان گفت، من مرسیه هستم، تنها، بیمار، در سرما، پیر، نیمه دیوانه و بدون هیچ راه پس و پیش. او با حسی از نوستالژی، نگاهی مختصر به آسمان هولناک و زمین نفرت انگیز انداخت.
 • 3- مرسیه گفت: تو هیچ وقت ارتباط ها را نمی بینی. وقتی نگران کیستت هستی به زخم های ناسور فکر کن و وقتی که تنت به خاطر زخم های ناسورت می لرزد، یک کم به زخم های کوفتی فکر کن.

شناسنامه کتاب

نویسنده: ساموئل بکت
ناشر: افراز
تعداد صفحات: 192
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789642432219
امتیاز گودریدز: 3.78
قیمت چاپ چهارم: 38,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»