خانه / کتاب‌ها / تماما مخصوص /
تصویر کاور کتاب تماما مخصوص
معرفی کتاب

تماما مخصوص

تماما مخصوص

اثری از عباس معروفی

دسته بندی

معرفی کتاب

تماماً مخصوص که آخرین کتاب «عباس معروفی» است. داستان زندگی عباس ایرانی روزنامه‌نگاری تبعیدی است. که بعد از آشفتگی های سیاسی دهه شصت مجبور به فرار از ایران و مهاجرت با آلمان می‌شود. راوی کتاب خود عباس ایرانی و پررنگ ترین شخصیت داستان هم خود اوست. اما اصل داستان رمان تماماً مخصوص مربوط به زمانی می شود که عباس ایرانی در یک هتل به عنوان مدیر شبانه شروع
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

این کتاب که محوریت اصلی آن سیاسی و مربوط به درگیری‌های داخلی دهه شصت است. و به همین دلیل چاپش در ایران ممنوع بود.

داستان یک روزنامه نگار ایرانی به نام عباس ایرانی است که در جریان فعالیت‌های سیاسی از ایران خارج و به آلمان پناهنده می شود. حالا که مدیر یک شیفت شب است به یک آدم افسرده با کلی درگیری های روحی و ذهنی عجیب و غریب تبدیل شده است. عباس ایران
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- از مرگ نمی‌ ترسیدم، از گیر افتادن می‌ ترسیدم. دم را که فرو می‌ دادم تا بازدم نمی‌ دانستم چه بلایی سرم می‌آید، در هراس این بی‌خبری می‌ خواستم از تنم فرار کنم. می‌ خواستم پر باز کنم و یکباره بگریزم، اما توی تنم گیر افتاده بودم.
 • 2- آدم در تنهایی است که می‌ پوسد و پوک می‌ شود و خودش هم حالیش نیست. می‌ دانی؟ تنهایی مثل ته کفش می‌ ماند؛ یکباره نگاه می‌ کنی می‌ بینی سوراخ شده، یکباره می‌ فهمی که یک چیزی دیگر نیست.
 • 3- عشق، یک جواهر یا عتیقه گران قیمت است که آدم زندگی اش را با آن معنا می‌کند. اما عتیقه فروشی پر از اجناس گران است که حالا از زندگی خالی شده است.
 • 4- عزیز دلم، میدانی سیم آخر چیست؟ همه خیال می‌کنند که سیم آخر ساز است. حتی یک نوازنده بی‌سواد روی صحنه زد به سیم آخر تارش گفت: این هم سیم آخر، اما سیم آخر یعنی وقتی می رفتند قمار، سکه زرشان را که می باختند، جیب شان را می گشتند، آخرین سکه سیم را هم به قمار می زدند، می زدند به سیم آخر، به امید بردن همه هستی، یا به باد دادن آخرین سکه نیستی.

شناسنامه کتاب

ناشر: گردون
تعداد صفحات: 368
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9780000530745
قیمت چاپ اول: 16,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»