خانه / کتاب‌ها / چاه بابل /
تصویر کاور کتاب چاه بابل
معرفی کتاب

چاه بابل

چاه بابل

اثری از رضا قاسمی

دسته بندی

معرفی کتاب

چاه بابل رمانی از رضا قاسمی که در سال ۱۹۹۹ در سوئد منتشر شد. داستان زندگی یک خواننده ایرانی ساکن پاریس را همزمان با داستان زندگی تناسخ قبلی او در دوره قاجار روایت می‌کند.

خلاصه‌ای از کتاب

آن چیزی که چاه بابل را تا این اندازه خواندنی و پر جاذبه می کند فرم روایت داستان و محتوای آن است، قاسمی در عمل چند داستان را به طور موازی روایت می کند و شاید بتوان گفت به نوعی زمان را در هم می آمیزد.نویسنده برای روایت داستان از مضامین جنسی ،دینی و اسطوره های آسمانی بهره جسته و این مضامین را در بستری تاریخی پرداخته است.این اثر به قدری خلاقانه است که
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- «چرا این همه فرق می کند تاریکی با تاریکی؟ چرا تاریکی تهِ گور فرق می کند با تاریکی اتاق؟ فرق می کند با تاریکی تهِ چاه؟ فرق می کند با تاریکی زهدان؟... وقتی دایی ،با آن دو حفره ی خالی چشم ها توی صورتش ،برگشت طرف درخت انجیر وسط حیاط طوری برگشت که انگار می بیند. طوری برگشت که من ترسیدم. تو بگو، نایی. چرا تاریکی ازل فرق می کند با تاریکی ابد؟ چرا تاریکی پشت چشم هام سوزن سوزن می شود ،نایی؟ تو که از ستاره ی دیگری آمده ای... تو بگو...»
 • 2- هیچ چیز غیر واقعی تر و گمراه کننده تر از احساسات آدمی نیست،می توان به پایان راه رسید و دلزده شد از کسی که تا دیروز عاشقش بودی.اما کافی است همین کسی که خدا خدا میکردی راهش را بکشد و برود ناگهان یکی دیگر را بر تو برتری دهد تا از دوری اش چنان ماهی افتاده بر شن داغ شوی که انگار نه همین دیروز بود که ملال حضورش تو را می کشت.

شناسنامه کتاب

نویسنده: رضا قاسمی
ناشر: گردون
تعداد صفحات: 224
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
قیمت چاپ ۱۳۹۱: 8,500 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»