خانه / کتاب‌ها / جزیره شاتر /
تصویر کاور کتاب جزیره شاتر
معرفی کتاب

جزیره شاتر

جزیره شاتر

اثری از دنیس لهین

دسته بندی

معرفی کتاب

«جزیره شاتر » نوشته دنیس لهین نویسنده و فیلمنامه‌نویس آمریکایی که برای داستان‌های جنایی و تخیلی‌اش مشهور است.فیلمی از این رمان که با طنزی سیاه اتفاقات سیاسی اجتماعی آمریکا در دهه ۱۹۵۰ را روایت می‌کند، توسط مارتین اسکورسیزی کارگردان مشهور آمریکایی ساخته‌شده‌است.

خلاصه‌ای از کتاب

«جزیره شاتر» داستان مجرمی روانی است که از زندان جزیره ای که مخصوص نگهدارى قاتلان روانی است، گریخته و دو نفر ماموریت می یابند او را پیدا کنند. این بیمار روانی به جرم خفه کردن سه فرزند خود در آب، به زندان محکوم شده است.

«تدى دانیلز»، شخصیت اصلی این داستان، بعد از انتشار رمان «جزیره شاتر»، به یکی از فراموش نشدنی ترین عصیانگران داستان جنایی روانکاوی
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- خوابگاه‌‌های پرستارها و مستخدم‌های بیمارستان چند تا از پنجره‌های‌شان را از دست داده‌بودند و آب به درونشان راه یافته‌بود. بند ب به طور معجزه‌آسایی دست‌نخورده‌ مانده بود و هیچ نشانی از آسیب در آن دیده نمی‌شد. هرجا را نگاه می‌کردی، درختی را می‌دیدی که یا از ریشه درآمده بود و یا شکسته و تنه بدون روکش‌اش همچون دشنه بیرون زده‌بود. هوا باز هم سنگین بود، دلگیر و گرفته. باران همچنان نم نم می‌بارید. سطح‌ ساحل پرشده بود از ماهی‌های مرده. یک سفره‌ماهی روی زمین افتاده‌بود و نفس نفس می‌زد. باله‌هایش را تکان می‌داد و یک چشمش که باد کرده‌بود با غمی نهفته در ژرفای نگاهش به روی دریا خیره‌مانده بود.در گوشه‌ محوطه، مک فرسون و یکی از نگهبان‌ها در حال برگرداندن جیپی بودند که از پهلو به زمین افتاده بود. وقتی موتور جیپ سرانجام بعد از پنجمین استارت روشن شد، مک فرسون و نگهبان با شتاب از دروازه به بیرون راندند. چند لحظه بعد تدی آنها را دید که از پشت ساختمان بیمارستان با شتاب به سوی بند ج می‌راند.

شناسنامه کتاب

نویسنده: دنیس لهین
ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 435
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786002294586
امتیاز گودریدز: 4.9
قیمت چاپ چهارم: 72,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»