خانه / کتاب‌ها / حال و هوای عجیب در توکیو /
تصویر کاور کتاب حال و هوای عجیب در توکیو
معرفی کتاب

حال و هوای عجیب در توکیو

حال و هوای عجیب در توکیو

اثری از هیرومی کاواکامی

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب حال و هوای عجیب در توکیو، رمانی است نوشته‌ی هیرومی کاواکامی نویسنده ژاپنی که در سال 2001 منتشر شد. این رمان جایزه‌ی معتبر ادبی تانیزاکی را از آن خود کرده است و جزو رمان‌های ژاپنی محبوب در ایران هم است که با ترجمه‌ی مژگان رنجبر از سوی انتشارات البرز در سال 1396 منتشر شده است.

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب حال و هوای عجیب در توکیو داستان، اتسکیکوی 38 ساله است. او کارمند است و تنها زندگی می‌کند. اما روزی در کافه معلم دوران دبیرستانش را می‌بیند. سال‌هاست که از آن دوران گذشته و معلم سالخورده شده است. اتسکیکو حتی نام معلم خود را هم به یاد نمی‌آورد. معلمی که سی سال از او بزرگ‌تر است و احتمالا حالا بازنشسته شده و همسرش را از دست داده است. اما این دیدا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- من که هنوز نمی توانستم آخرین کلمات را به خاطر بیاورم، باز حس گریه کردن داشتم. پاهایم به دلخواه خود شروع به راه رفتن کردند و در همین حال، بی اختیار اشک هایم جاری شد. اتسکیکو، اسمم را شنیدم؛ اما به عقب برنگشتم. فکر کردم که حتما در ذهنم بوده. به هر حال، امکانش خیلی کم بود که سر و کله ی سنسه اینجا پیدا شود. اتسکیکو. دوباره شنیدم که کسی اسم من را صدا زد. این بار چرخیدم و سنسه را دیدم که با حالت بدنی فوق العاده اش آن جا ایستاده بود. او کت سبک وزن اما به نظر گرمی پوشیده بود و کیف دستی اش را با خود داشت، مثل همیشه. سنسه، شما این جا چه می کنید
 • 2- وقتی به چاقوهای براق نگاه می کردم، دلم شروع به تنگ شدن برای سنسه کرده بود. وقتی به چاقوها چشم دوخته بودم، چاقوهایی آن قدر تیز که لمس آن ها بلافاصله خون را جاری می کرد، آرزوی دیدن سنسه بیشتر شد. نمی دانستم که چرا برق چاقوها چنین احساسی را بیرون کشیده بود، اما دلم برای او تنگ شده بود.

شناسنامه کتاب

ناشر: البرز
تعداد صفحات: 216
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789644429644
امتیاز گودریدز: 3
قیمت چاپ دوم: 32,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»