خانه / کتاب‌ها / به خاطر خواهرم /
تصویر کاور کتاب به خاطر خواهرم
معرفی کتاب

به خاطر خواهرم

به خاطر خواهرم

اثری از جودی پیکولت

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب "به خاطر خواهرم" نوشته "جودی پیکولت" می باشد که از چالش های یک خانواده که از بیماریی رنج میبرند صحبت می کند.

رمان به خاطر خواهرم، برخی از مباحث مهم اخلاقی را مطرح می کند و داستان مبارزات یک خانواده برای بقا به هر قیمتی است.

خلاصه‌ای از کتاب

آنا دختری که عمل های جراحی زیادی انجام داده، در حالی که فقط سیزده سال از زندگیش را گذرانده است. او خواهری دارد به نام کیت که سرطان خون دارد و از بچگی تا با حال با این بیماری زندگیش سپری شده است. آنا به علت اینکه خواهرش بیمار است، مجبور است هر چیزی را که می خواهد به او بدهد در واقع پدر و مادر آنا به او حق انتخاب نداده اند.
تا اینکه روزی، پدر و مادرش
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- توی اولین خاطره سه سالمه و دارم سعی میکنم خواهرم را بکشم. بعضی وقت ها این قدر واضح یادم می آد که خارش دستم رو از روی بالشی و نوک تیز دماغ خواهرم رو کف دستم حس میکنم. هیچ شانسی در مقابل من نداشت، با این حال باز موفق نشدم، بابام اومد داخل اتاق ، بیدار شده بود چیزی بخوره. اون شب خواهرم رو نجات داد. من رو برگردوند توی تختم و گفت: «این اتفاق دیگه هیچ وقت نباید بیفته.» بزرگ تر که شدیم، انگار من وجود نداشتم، مگه توی مسائلی که به خواهرم ارتباط پیدا میکرد. وقتی روبه روم اون سمت اتاق خوابیده بود، نگاش میکردم، سایه بلندی تخت هامون رو به هم می رسوند. راه های پیش روم می شمردم: سم ریختن توی غذاش، نگه داشتن سرش زیر آب، اصابت، صاعقه، و...

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 408
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786007845974
امتیاز گودریدز: 4.7
قیمت چاپ دوم: 54,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده احمد کسروی
  احمد کسروی
  « احمد کسروی متولد سال 1269 ش است. او در جوانی آراء تجددطلبانه پیدا کرد و در زمان وزارت داور در عدلیه‌ رژیم رضاشاه، مدتی به عنوان دادستان تهران به کار م ...»
 • تصویر نویسنده اویگن روگه
  اویگن روگه
  « اویگن روگه، زاده ی 24 ژوئن 1954، نویسنده، مترجم و کارگردان آلمانی است.روگه پس از مطالعه ی ریاضیات در دانشگاه هامبولت، به عنوان محقق در آکادمی علوم آلم ...»
 • تصویر نویسنده اسلاوی ژیژک
  اسلاوی ژیژک
  « اِسلاوُی ژیژِک (زادهٔ ۲۱ مارس ۱۹۴۹) فیلسوف، روان‌کاو، نظریه‌پرداز، جامعه‌شناس، منتقد فرهنگی و سیاست‌مدار اسلوونیایی است. او در لیوبلیانا به دنیا آمد و ...»
 • تصویر نویسنده رضا کیانیان
  رضا کیانیان
  « رضا کیانیان متولد ۲۹ خرداد ماه سال ۱۳۳۰ در تهران میباشد. او دومین فرزند خانواده و دارای ۴ برادر و دو خواهر میباشد. او در سال ۱۳۵۵ از دانشکده هنر‌های ز ...»
 • تصویر نویسنده مژگان کلهر
  مژگان کلهر
  « مژگان کلهر ویراستار ، نویسنده و مترجم ادبیات کودک و نوجوان در سال ۱۳۵۰ در تهران زاده شد. وی در رشتهٔ مترجمی زبان انگلیسی، تحصیل کرده است. مژگان کلهر ا ...»