خانه / کتاب‌ها / فیستا /
تصویر کاور کتاب فیستا
معرفی کتاب

فیستا

فیستا

اثری از ارنست همینگوی

دسته بندی

معرفی کتاب

«فیستا» یکی از آثار مشهور ادبی جهان است که خالق آن ارنست همینگوی نویسنده نامدار آمریکایی‌ست. محور داستان مسافرت گروهی آمریکایی و انگلیسی مقیم فرانسه از «نسل گ شده» به اسپانیا برای دیدن جشن فیستا است. این رمان روایت عجیبی از عشق را در بطن درگیری‌ها و رقابت‌های انسانی به تصویر می‌کشد.

خلاصه‌ای از کتاب

«فیستا» داستان د‌ل‌باختگی یک روزنامه‌نگار آمریکایی است به یک زن انگلیسی. عشقی نومیدانه و جونده، از آن‌جهت که شخصیت محوری داستان (جیک) در جنگ، جراحتی برداشته و توان فیزیولوژیکِ جنسی خودش را از دست داده است. برای همین زن (برت) به‌سمت روابط با مردان دیگر گرایش پیدا می‌کند. زمینه وقوع داستان پاریس و اسپانیا هستند و فضای داستان سرخوردگی و یأس دوره‌ای از
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- صبح، وقتی بیدار شدم، رفتم کنار پنجره و به بیرون نگاه کردم. هوا صاف شده بود و روی کوه ها هیچ ابری دیده نمی شد. بیرون، زیر پنجره، چند گاری و یک دلیجان قدیمی بود. چوبِ سقفِ دلیجان تَرَک خورده و تحت تاثیر شرایط آب و هوایی در حال پوسیدن بود. ظاهرا هردو از روزگارانِ پیش از ورود اتوبوس و اتوموبیل باقی مانده بودند. یک بزغاله پرید روی یکی از گاری ها و بعد هم روی سقف دلیجان. داشت سرش را برای بزغاله های دیگری که پایین بودند تکان تکان می داد. وقتی من دستم را برایش تکان دادم، جستی زد و پرید پایین.
 • 2- دو روز بعد پامپلونا روزهای ساکت و آرامی داشت و از قیل و قال خبری نبود. شهر داشت برای فیستا آماده می شد. کارگران داشتند چارچوب دروازه خیابان های فرعی را نصب می کردند که قرار بود این خیابان ها هنگام رها کردن و دویدن نرگاوها از طویله های شان در صبح روز فیستا به سوی میدان گاوبازی بسته بمانند.

شناسنامه کتاب

ناشر: نون
تعداد صفحات: 316
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786007141632
امتیاز گودریدز: 3.82
قیمت چاپ دوم: 25,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»