کتاب پسر عیسا اثر دنیس جانسون

تصویر کاور کتاب پسر عیسا

معرفی کتاب

«پسر عیسا» از مهم ترین مجموعه داستان های ادبیات معاصر آمریکاست و خوانندگان و منتقدان به یک اندازه ستایشش کرده اند. این اولین کتاب است که از دنیس جانسون به فارسی ترجمه شده است.
دنیس جانسون

خلاصه ای از کتاب

در این مجموعه شما یازده داستان کوتاه به هم پیوسته از دنیس جانسون می‌خوانید که یک راوی دارند. ارتباط داستان‌ها باهم آنقدر زیاد است که برخی از منتقدان این اثر را یک رمان دانسته‌اند. جانسون بیشتر شهرت خود را مدیون همین مجموعه داستان است.

در یک نظرسنجی از نویسندگان و منتقدان امریکایی این کتاب جزء بهترین کتاب‌های بیست و پنج سال اخیر امریکا انتخاب شده است.

دنیس جانسون در داستان‌های این کتاب جامعه‌ی آمریکا را از نگاه قهرمانش شرح می‌دهد. قهرمانی که از قشر پایین و غیرمعمول جامعه است. موضوع اصلی داستان‌ها مسائل اجتماعی مانند اعتیاد به مواد مخدر، جنایت و قتل است و انتخاب این موضوع کتاب را خواندنی‌تر می‌کند.

جملاتی از متن کتاب

 • جک هُتل را دیدم که کت‌وشلوار و جلیقه پوشیده بود و موهای بورش را به عقب شانه کرده بود و صورتش برق می‌زد و رنج می‌کشید. در کافه واین آدم‌هایی که او را می‌شناختند به همان سرعتی که تهِ لیوان‌ها را بالا می‌آورد دوباره مهمانش می‌کردند، آدم‌هایی که آشنایی مختصری با او داشتند، آدم‌هایی که یادشان نمی‌آمد اصلاً او را می‌شناسند یا نه. موقعیت تلخ و شیرینی بود. از سرقت مسلحانه خسته شده بود. موقع ناهار از دادگاه بیرون آمد. به چشمان وکیلش نگاه کرد و به این نتیجه رسید که محاکمه‌اش زیاد طول نخواهد کشید. براساس یک‌جور ریاضیات قانونی که فقط ذهن یک محکوم قادر به درکش بود حدس زد که دست‌کم بیست و پنج سال زندانی خواهد شد.
 • امروز عصر در سالن کهنه سربازان پشت یک دستگاه تهویه‌ی مطبوع عظیم به زنی پیله کردم. تا یک سال پیش زن دوستم بود و بعدازاین که جدا شدند هميشه فکر می‌کردم می‌توانیم با هم جور شویم. ولی سروکله ی دوستش، یک مرد عوضی لاغر باهوش که از قضا خودم را پایین‌تر از او می‌دیدم، پیدا شد و به ما چشم‌غره رفت و به زن گفت که برود و بنشیند در ماشین. نگران بودم که بخواهد کاری بکند ولی به همان سرعتی که زن ناپدیدشده، بود. رفت. تمام طول شب، هر ثانیه، منتظر بودم با چند تا از دوستانش برگردد و اتفاقی دردناک و تحقیرکننده بیفتد. یک هفت‌تیر داشتم ولی راستش هیچ‌وقت ازش استفاده نکرده بودم. آن قدر بُنجل بود که مطمئن بودم اگر ماشه‌اش را بکشم توی دستم منفجر می‌شود.

نظرات

جهت ارسال نظر، ابتداوارد حساب کاربریخود شوید.

اولین نظر را بنویسید.

تصویر اینستاگرام

جدیدترین کتاب های معرفی شده

آخرین دیدگاه‌ها

 • «عالی بود ارزوی موفقیت برای تمام نویسندگان و شاعران جوان این مملکت»
 • پرستو در پرنده آبی
  «گنجینهٔ فقرا یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  «زندگی زنبور عسل یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  « عقل و سرنوشت یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در عشق لرزه
  «فرضیه‌های جایگزین یکی دیگر از آثار اریک امانوئل اشمیت»

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • اینگمار برگمان
  «ارنْسْت اینْگْمار برگمان (زادهٔ ۱۴ ژوئیهٔ ۱۹۱۸ – درگذشتهٔ ۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۰۷) کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، و تهیه‌کنندهٔ معاصر سوئدی بود. او از برجسته‌ترین فیلم‌سازان تاریخ سینما به‌شمار می‌رود. برگمان نخستین فیلمش را در سال ۱۹۴۶ با عنوان بحران ساخت. او اول ...»
 • سیدنی شلدون
  «سیدنی شلدون (زاده ۱۱ فوریه ۱۹۱۷ - درگذشته ۳۰ ژانویه ۲۰۰۷) رمان نویس معروف آمریکایی بود. شلدون پیش از روی آوردن به رمان نویسی، فیلمنامه ها و نمایشنامه هایی نوشت که او را برنده جایزه هایی همچون اسکار بهترین فیلمنامه نویسی و جایزه نمایشنامه نویسی تونی ک ...»
 • هریت بیچر استو
  «هریت بیچر استو (زاده ۱۸۱۱ - درگذشته ۱۸۹۶) از نامی‌ترین نویسندگان ادبیات پایداری سیاهان و از هواداران فعال لغو بردگی در ایالات متحده آمریکا به‌شمار می‌رود. هریت در خانواده‌ای مذهبی و تهی‌دست در روستای «لیچفیلد» ایالت کنتاکی آمریکا چشم به جهان گشود. پ ...»
 • مریم حاتمی
  «مریم حاتمی (۱۳۶۲-۱۳۸۹) شاعر، نویسنده، نمایشنامه‌نویس و بازیگر اهل ایران بود.
  مریم حاتمی ۲۶ خرداد ۱۳۶۲ در سرپل ذهاب به دنیا آمد. نخستین اثر وی با نام «اشک‌های گل آلود یک الهه» در سال ۱۳۸۴ چاپ شد. وی در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۸۹ در اثر تصادف فوت نمود
  ...»
 • بهزاد سرهادی
  «در مورد نویسنده اطلاعاتی در دسترس نیست. ...»