خانه / کتاب‌ها / پسر عیسا /
تصویر کاور کتاب پسر عیسا
معرفی کتاب

پسر عیسا

پسر عیسا

اثری از دنیس جانسون

دسته بندی

معرفی کتاب

«پسر عیسا» از مهم ترین مجموعه داستان های ادبیات معاصر آمریکاست و خوانندگان و منتقدان به یک اندازه ستایشش کرده اند. این اولین کتاب است که از دنیس جانسون به فارسی ترجمه شده است.

خلاصه‌ای از کتاب

در این مجموعه شما یازده داستان کوتاه به هم پیوسته از دنیس جانسون می‌خوانید که یک راوی دارند. ارتباط داستان‌ها باهم آنقدر زیاد است که برخی از منتقدان این اثر را یک رمان دانسته‌اند. جانسون بیشتر شهرت خود را مدیون همین مجموعه داستان است.

در یک نظرسنجی از نویسندگان و منتقدان امریکایی این کتاب جزء بهترین کتاب‌های بیست و پنج سال اخیر امریکا انتخاب شده ا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- جک هُتل را دیدم که کت‌وشلوار و جلیقه پوشیده بود و موهای بورش را به عقب شانه کرده بود و صورتش برق می‌زد و رنج می‌کشید. در کافه واین آدم‌هایی که او را می‌شناختند به همان سرعتی که تهِ لیوان‌ها را بالا می‌آورد دوباره مهمانش می‌کردند، آدم‌هایی که آشنایی مختصری با او داشتند، آدم‌هایی که یادشان نمی‌آمد اصلاً او را می‌شناسند یا نه. موقعیت تلخ و شیرینی بود. از سرقت مسلحانه خسته شده بود. موقع ناهار از دادگاه بیرون آمد. به چشمان وکیلش نگاه کرد و به این نتیجه رسید که محاکمه‌اش زیاد طول نخواهد کشید. براساس یک‌جور ریاضیات قانونی که فقط ذهن یک محکوم قادر به درکش بود حدس زد که دست‌کم بیست و پنج سال زندانی خواهد شد.
 • 2- امروز عصر در سالن کهنه سربازان پشت یک دستگاه تهویه‌ی مطبوع عظیم به زنی پیله کردم. تا یک سال پیش زن دوستم بود و بعدازاین که جدا شدند هميشه فکر می‌کردم می‌توانیم با هم جور شویم. ولی سروکله ی دوستش، یک مرد عوضی لاغر باهوش که از قضا خودم را پایین‌تر از او می‌دیدم، پیدا شد و به ما چشم‌غره رفت و به زن گفت که برود و بنشیند در ماشین. نگران بودم که بخواهد کاری بکند ولی به همان سرعتی که زن ناپدیدشده، بود. رفت. تمام طول شب، هر ثانیه، منتظر بودم با چند تا از دوستانش برگردد و اتفاقی دردناک و تحقیرکننده بیفتد. یک هفت‌تیر داشتم ولی راستش هیچ‌وقت ازش استفاده نکرده بودم. آن قدر بُنجل بود که مطمئن بودم اگر ماشه‌اش را بکشم توی دستم منفجر می‌شود.

شناسنامه کتاب

ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 115
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786002292674
امتیاز گودریدز: 4.9
قیمت چاپ چهارم: 18,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»