خانه / کتاب‌ها / تابستان آن سال /
تصویر کاور کتاب تابستان آن سال
معرفی کتاب

تابستان آن سال

تابستان آن سال

اثری از دیوید بالداچی

دسته بندی

معرفی کتاب

تابستان آن سال، نوشته ی دیوید بالداچی با ترجمه ی شقایق قندهاری، سال گذشته توسط نشر آموت روانه بازار کتاب شده است. این رمان اثری متفاوت در کارنامه ی دیوید بالداچی محسوب می شود. چرا که تاکنون اغلب آثار او در ژانر پلیسی- جنایی جای می گیرد. این نخستین رمان اوست که از مضمونی عاطفی و خانوادگی برخوردار است

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب تابستان آن سال روایت افسری ۳۵ ساله بازمانده از جنگ های آمریکا در خاورمیانه است که دچار بیماری لاعلاجی شده و خود و خانواده اش، نومیدانه در انتظار مرگش هستند اما روایت واقع گرایانه و امیدبخشی از یک بیمار در حال مرگ است، نگاه انسان ها را به نسبت به مرگ دستخوش تغییری اساسی می کند.

پس از مرگ همسر جک، خانواده متلاشی و هر کس در گوشه ای از کشور جای م
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- جک به فانوس دریایی اشاره کرد: ” می‌خواهی بدانی چرا من پدر خودم را درآورده ام تا آن چیز لعنتی خراب شده را به راه بیندازم؟ “ میکی کنارش نشست: ” چون مامان عاشقش بود؟ ” بعد با قدری ملاحظه و احتیاط گفت: ” و می‌خواست شما آن را تعمیر کنید؟ “ ” اولش من هم همین فکر را می‌کردم؛ اما تازه وقتی تو را دیدم که آن جا ایستاده ای، چیزی به فکرم خطور کرد؛ انگار لایه ای مه از روی مغزم کنار رفت. ” جک لحظه ای درنگ کرد و بعد صورتش را با آستینش پاک کرد: ” تازه متوجه شدم که فقط قصد داشتم چیزی را درست کنم، حالا هر چیزی. می‌خواستم فهرستی را مرور کنم، کارهای لازم را انجام بدهم و نتیجه نهایی هم این باشد که بی معطلی راه بیفتد و کار کند. آن موقع همه چیز روبه راه می‌شد.” ” ولی این اتفاق نیفتاد؟ “ ” نه، جواب نداد. می‌دانی چرا؟ “ میکی به جای نه سرش را تکان داد. “چون رسم زندگی این نیست. تو ممکن است کاری را عالی و بی نقص انجام بدهی، هر کاری که فکر کنی لازم است، بکنی و هر توقعی که بقیه مردم دارند، برآورده کنی؛ با این حال باز هم به نتیجه ای که تصور می‌کنی سزاوارش هستی، نرسی. زندگی دیوانه کننده و جنون آمیز است و اغلب با عقل جور در نمی‌آید. ” جک لحظه ای درنگ کرد و به دخترش چشم دوخت: ” کسی که نباید این جا باشد، هست و کسی که باید باشد، نیست. هیچ کاری هم از دست کسی ساخته نیست. هر چه قدر هم که تلاش کنی، باز نمی‌توانی این وضع را تغییر بدهی. این مسئله هیچ ربطی به خواسته و آرزو ندارد، فقط با واقعیت سر و کار دارد که اغلب هم منطقی نیست.

شناسنامه کتاب

ناشر: آموت
تعداد صفحات: 416
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786009154265
امتیاز گودریدز: 3.73
قیمت چاپ چهارم: 37,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»