خانه / کتاب‌ها / کتاب تصمیم /
تصویر کاور کتاب کتاب تصمیم
معرفی کتاب

کتاب تصمیم

کتاب تصمیم

اثری از مایکل کرو گروس

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب تصمیم اثر مایکل کرو گروس راه حل های جدیدی را برای تصمیماتی که هر روزه با آنها روبه رو هستیم ارائه می دهد، از انتخاب غذای مناسب برای نهار تا برطرف کردن مشکلات در محیط کاری و سوالات بزرگتر مانند: چگونه می توانم به تیم خودم انگیزه بدهم؟ چگونه می توانم مفیدتر باشم؟

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب تصمیم پنجاه مدل را برای درک بهتر چالش های مداوم زندگی ارائه می دهد، از جمله می توان به الگوی ساختن اشاره کرد که در ارتباط با ساختن آینده براساس تصمیمات حال و گذشته است. طبق این الگو افراد بهتر است میان مهارت ها و توانایی های گذشته شان پلی ارتباطی با اهداف آینده شان برقرار کنند تا بتوانند تشخیص دهند کدام مسائل درگذشته به آینده ارتباط دارد و کدا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- ارسطو بیش از دو هزار سال پیش به این نتیجه ی منطقی رسید که چیزی که انسان ها بیش از همه می خواهند خوشحالی و رضایت است. میهالی چی کسنت میهالیی روان شناس آمریکایی در سال 1961 نوشت: «ما شادی و رضایت در زندگی را فقط به خاطر خود آن می خواهیم درحالی که برای اهداف دیگر مانند سلامتی، زیبایی، پول یا قدرت فقط به این دلیل ارزش قائلیم که باعث شادی مان می شوند.» چیکسنت میهالیی به دنبال اصطلاحی برای توصیف احساس خوشحالی بود. او این حالت را «حالت سیلان» نامید. ولی ما چه زمانی در «حالت سیلان» قرار می گیریم؟ او بعد از مصاحبه با هزاران نفر درباره ی چیزهایی که باعث شادیشان می شود دریافت که همه ی پاسخ های آن ها پنج وجه مشترک دارد. شادی یا «حالت سیلان» زمانی رخ می دهد که: به شدت بر فعالیتی متمرکزیم، فعالیتی که خودمان انتخاب کرده ایم، به این معنا که نه از سر ملالت آن را انتخاب کرده ایم که برایمان انگیزه بخش نباشد، و نه از سر کلافگی به آن تن در داده ایم که بیش ازحد برایمان طاقت فرسا باشد، و هدفی روشن دارد، و بلافاصله بازخورد دریافت می کند. چیکسنت میهالیی دریافت افرادی که در «حالت سیلان» قرار می گیرند نه تنها رضایت عمیقی احساس می کنند بلکه از آنجا که عمیقا در کاری که انجام می دهند غوطه ورند، زمان را از دست می دهند و خود را کاملا فراموش می کنند. موسیقیدانان، ورزشکاران، بازیگران، پزشکان و نقاشان می گویند شادترین اوقات زندگی شان زمانی است که در فعالیتی اغلب دشوار غوطه ور می شوند - که این کاملا با این نظریه که شادی و رضایت از حالت آرامش سرچشمه می گیرد مغایر است. ما نمی توانیم شخصیتمان را به طور کامل درک کنیم، ولی می توانیم از بخشی از شخصیتمان که در دنیای خارج منعکس می شود آگاهی داشته باشیم. پنجره ی جوهری («جوهری» از اولین بخش های اسامی کوچک ابداع کنندگان آن جوزف لافت و هری اینگم گرفته شده است) یکی از جالب توجه ترین الگوها برای توصیف تعاملات انسانی است. پنجره ی چهار لنگه آگاهی فردی را به چهار نوع مختلف تقسیم می کند: یکی از لنگه های معرف خصوصیات و تجاربی است که در خود سراغ داریم و دلمان می خواهد آن را با دیگران در میان بگذاریم. لنگه ی پنهان مرف چیزهایی است که درباره ی خود می دانیم ولی نمی خواهیم درباره ی آن ها با دیگران صحبت کنیم. هر چه روابط اعتماد آمیز با دیگران برقرار کنیم اندازه ی این لنگه کوچک تر می شود. چیزهایی هست که درباره ی خود نمی‎ دانیم ولی دیگران آن ها را به وضوح در ما می بینند.

شناسنامه کتاب

ناشر: ققنوس
تعداد صفحات: 174
نوع جلد: سلفونی
قطع: جیبی
شابک: 9786002781383
امتیاز گودریدز: 3.64
قیمت چاپ پنجم: 21,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»