خانه / کتاب‌ها / سرانجام انسان طراز نوین /
تصویر کاور کتاب سرانجام انسان طراز نوین
معرفی کتاب

سرانجام انسان طراز نوین

سرانجام انسان طراز نوین

اثری از سوتلانا الکسیویچ

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب "سرانجام انسان طرازنوین؛ فروریختن توهمات" نوشته سوتلانا الکسیویچ -روزنامه نگار برنده نوبل- با ترجمه مهشید معیری و موسی غنی نژاد از سوی انتشارات مینوی خرد روانه بازار کتاب شده است.

خلاصه‌ای از کتاب

آرمانگرایی شدید و بریده از واقعیت ویژگی اصلی جامعه شوروی پیش از فروپاشی نظام کمونیستی است که رهبران انقلاب اکتبر آن را مطرح ساخته و در سطح گسترده‌ای در میان توده‌های مردم تبلیغ می‌کردند و البته توانستند طرفداران نسبتاً پرشماری هم در ابتدای امر برای این آرمانگرایی ایجاد کنند. رهبران سیاسی و طرفداران کمونیسم برای رسیدن به آرمان خود از هیچ کاری از زند
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- سطل آشغال‌ها پر بود از کتاب‌های گورکی و مایاکوفسکی. مجموعه آثار لنین را به مرکز بازیافت کاغذ می‌بردند. و من چندتایی از آن‌ها را برداشتم، بله! اقرار می‌کنم. من دست از عقایدم برنداشتم. من هم‌رنگ جماعت نشدم، از چیزی خجل نیستم، رنگ عوض نکردم. آدم‌هایی که با باد تغییر جهت می‌دهند زیادند، اگر سرخ‌ها سر کار بیایند، به استقبال آن‌ها می‌روند، اگر سفیدها برنده بشوند با آغوش باز از آن‌ها استقبال می‌کنند.
 • 2- آیا می‌شد مادرم را در حال گلدوزی یا قلاب‌دوزی یا تزیین خانه‌اش با گلدان‌های چینی زیبا و مجسمه‌های فیل مجسم کرد… هرگز. این کارها وقت تلف کردن بود! سرگرمی خرده‌بورژواها! مهم‌ترین کار، کارهای فکری بود، کتاب… آدم می‌تواند بیست سال یک کت و دامن را بپوشد و در تمام عمرش تنها دو پالتو داشته باشد، اما بدون پوشکین نمی‌توان زندگی کرد، یا بدون مجموعه آثار گورکی.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 520
نوع جلد: گالینگور
قطع: وزیری
شابک: 9786006220451
امتیاز گودریدز: 4
قیمت چاپ اول: 60,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»