خانه / کتاب‌ها / چگونه رنج بکشیم /
تصویر کاور کتاب چگونه رنج بکشیم
معرفی کتاب

چگونه رنج بکشیم

چگونه رنج بکشیم

اثری از کریستوفر همیلتون

معرفی کتاب

کتاب چگونه رنج بکشیم اثر کریستوفر همیلتون، مدرس ارشد فلسفه دین در کالج کینگ لندن است.

خلاصه‌ای از کتاب

مهم نیست که چقدر با داشتن ثروت یا دوستان امنیت داشته باشیم، همه ما ممکن است به نوعی دچار ضرر و زیان، ناکامی یا ناامیدی بشویم. واکنش متداول این است که ما آن را به بهترین شکل ممکن تحمل کنیم - که برخی این کار را بهتر از دیگران انجام می دهند - و زندگی را ادامه دهیم. دکتر کریستوفر همیلتون پاسخ متفاوتی به رنج می دهد. او در کتاب چگونه رنج بکشیم با تمرکز ب
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- حسد همواره چیزی را می‌خواهد که نمی‌تواند داشته باشد. خواستار نظارت تمام و کمال بر دیگری است. اما حتی اگر بتواند بر رفتار دیگری نیز تسلطی اعمال کند، احساسات و افکار او را که نمی‌تواند تحت سلطه بگیرد. این ناتوانی در تسلط کامل هم دو دلیل عمده دارد. نخست حتی اگر شخص حسود به طور کلی بداند در سر و دل دیگری چه می‌گذرد همواره امکانی دارد تا این اطلاعات را طوری تفسیر کند که حسد مذکور را موجه سازد دوم کلا امکانش نیست که دقیقا و کاملا بدانیم دیگری به چه چیزی فکر می‌کند و چه احساسی دارد.
 • 2- در تاملات مونتنی حس عظیمی از واقعیت به چشم می‌خورد، توانایی به چنگ آوردن مستقیم تجربه و آن را از آنِ خود کردن که حسی کمیاب است. او قادر است به روشنی ببیند که چه بلایی دارد سرش می‌آید و در همان حال بدون آن‌که خودش را فریب دهد از دردش تسلی بگیرد. او قادر است که از رنج و سختی‌اش معنایی بیرون بکشد و از آن استفاده برد. به‌علاوه، به ما کمک می‌کند تا ببینیم شیوه تفکرمان در مورد جسم‌مان تثبیت شده نیست و در این زمینه به‌خوبی انعطاف‌پذیریم و می‌توانیم جسم‌مان را به شیوه‌های جدید تصویر و تجربه کنیم.

شناسنامه کتاب

ناشر: هنوز
تعداد صفحات: 180
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786006047539
امتیاز گودریدز: 3.68
قیمت چاپ ششم: 27,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»