خانه / کتاب‌ها / دون ژوان در جهنم /
تصویر کاور کتاب دون ژوان در جهنم
معرفی کتاب

دون ژوان در جهنم

دون ژوان در جهنم

اثری از جرج برناردشاو

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب حاضر دربردارنده نمایشنامه‌ای از جرج برنارد شاو است. دون ژوان اعیان‌زاده‌ای بوده است از مردم قرون وسطی. شاید هم تنها تصور و مثالی بوده از تجسم شور حیات و حس جسم، زاییده ذهن مشترک مردم در زمینه یک تمدن مسیحی. دون ژوان عنوان و نام قهرمان اپرای بزرگ موتسارت است. نمایش دون ژوان در جهنم در سال 1330 ترجمه شد. این ترجمه برای نخستین بار در سال 1353 در
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

این نمایشنامه اینگونه آغاز می‌شود:

پیرزن: ببخشید، من خیلی تنهام ــ این‌جا هم خیلی بدجوری‌ است.

دون ژوان: تازه آمده‌اید؟

پیرزن: بله، گمان می‌کنم امروز صبح مُردم، توی رخت‌خواب بودم و خانواده‌ام دوروبرم بودند و چشم‌هام را دوخته بودم به صلیب، بعد تاریک شد و وقتی که روشنی برگشت همین روشنی بود که درش راه می‌روم اما هیچ‌چیزی را نمی‌بینم. ساعت‌هاست که ت
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- اینجا نه مسائل سیاسی است نه مذهبی، و از همه مهم‌تر، شاید، نه جای مسائل مربوط به بهداشت و نظافت. اینجا ظاهرت را زیبایی می‌خوانی، عاطفه‌ات را عشق می‌خوانی، حست را دلیری، و توقعت را فضیلت، درست همان‌طور که روی زمین می‌کردی. اما اینجا واقعیتِ سفت و سختی که ادعایت را تکذیب بکند نیست، هیچ اختلاف و فاصله‌ای میان حاجت‌هایت یا ادعاهایت نیست، هیچ مضحکه‌ای انسانی نیست، هیچ‌چیز جز قصهٔ مداوم عشق، جز سرگرمی کلی نیست. آن‌وقت تو می‌خواهی چنین بهشتی را ول کنی.
 • 2- آدم عاشق این است که خودش را خشن و بد بداند. اما آدم نه خشن است و نه بد. کم‌دل است. به او بگو ظالم، جانی، دزد، قالتاق، تا برایت غش کند و دوستت بدارد و فخر بفروشد به اینکه در رگ‌هایش خون گردن‌کلفت‌ها و چپاولچی‌های تاریخ روان است. به او بگو دروغگو، دزد، حداکثر از دستت به‌عنوان توهین به دادگاه شکایت می‌کند. اما به او بگو ترسو، و آن وقت از خشم دیوانه می شود و برای اینکه این حقیقت گزنده را بپوشاند حتی به مرگ حاضر می‌شود.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 90
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789648223309
امتیاز گودریدز: 4.7
قیمت چاپ دوم: 15,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»