خانه / کتاب‌ها / قصه گو /
تصویر کاور کتاب قصه گو
معرفی کتاب

قصه گو

قصه گو

اثری از ماریو بارگاس یوسا

دسته بندی

معرفی کتاب

رمان قصه گو، رمانی است که نویسنده ی شهیر پرویی و برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات، ماریو بارگاس یوسا، آن را به رشته ی تحریر درآورده است.

خلاصه‌ای از کتاب

در این رمان، نویسنده ای پرویی در یک گالری کوچک در شهر فلورانس، به عکسی از یک رمان قصه گوی قبیله ای در دل جنگل های آمازون برمی خورد. پس از دیدن این عکس، حسی عجیب به او می گوید که این مرد را می شناسد و رمان قصه گوی درون عکس، نه تنها یکی از بومیان آمازون نیست بلکه دوست قدیمی او در مدرسه، سال زوراتاس است. همزمان با گذر خاطراتی از زوراتاس در ذهن نویسنده
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- تصمیماتی که قدیس ها و دیوانه ها می گیرند، برای دیگران قابل فهم نیست. این تصمیمات، ذره ذره، در گوشه و کنار روح و در راستای منطق شکل می گیرند و از چشم های بی بصیرت، پنهان اند و به دنبال گرفتن تأیید از دیگران[که هیچ وقت هم تأیید نمی دهند]نیستند تا جایی که سرانجام عملی شوند.
 • 2- آن چه در پی گفتنش هستم، نه تغییر واقعیت است و نه حاصل حافظه ای نسیان زده. تقریبا مطمئنم پس از دیدن هر عکس، با اشتیاق تمام سراغ عکس بعدی می رفتم و گه گاه این اشتیاق تبدیل به اضطراب می شد. چه چیزی تو را این طور پریشان کرده است؟ در این عکس ها چه چیز وجود دارد که تو چنین تو را مضطرب کرده است؟ از همان ابتدا و با دیدن اولین عکس متوجه شدم دقیقا محلی را که نئبا لوز و نئبا موندو در آن ساخته اند، می شناسم.

شناسنامه کتاب

ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 280
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789643625498
امتیاز گودریدز: 3.72
قیمت چاپ دوم: 48,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»