خانه / کتاب‌ها / از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن /
تصویر کاور کتاب از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن
معرفی کتاب

از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن

از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن

اثری از استیون هیز

دسته بندی

معرفی کتاب

«از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن» عنوان کتابی است نوشته استیون هیز، بنیانگذار رویکرد موسوم به پذیرش و تعهد است.
کتاب از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن، به خوبی بیان می کند که رنج مسئله ای طبیعی است و ما فقط باید بیاموزیم، چگونه با آن کنار بیاییم و با آغوش زندگی برگردیم. روش های مفید و تمرین های کاربردی ارائه شده در کتاب به ما کمک می‌کند، تا در مسیر رسیدن ب
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

«بشر رنج می‌برد و این فقط به‌معنای دردکشیدن نیست. رنج چیزی بیش از درد است. انسان با اَشکال گوناگونی از دردهای روانی درگیر می‌شود، افکار و هیجانات سخت و دشوار، خاطرات ناخوشایند، احساسات و امیال ناخواسته. انسان‌ها به این مسائل می‌اندیشند، در مورد آنها نگران و آزرده‌خاطر می‌شوند،آنها را پیش‌بینی می‌کنند، و گاهی نیز از آنها می‌ترسند. اما، با وجود دشوار
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- شاید دقت کرده باشید، بعضی وقتها مشکلات پیچیدهای در زندگی به وجود می آیند که حتی اگر در خصوص چگونگی حل کردن آنها ایده ای داشته باشید، باز هم مدیریت آن از کنترل شما خارج می شود. این یک پندار نیست، بلکه نتیجه درخواست بخش منطقی ذهن است که می خواهد کاری را انجام دهد که هرگز برای آن طراحی نشده است، و رنج بردن یکی از نتایج تلاش بیهوده ذهن ما برای کنترل چیزهایی است که قابل کنترل نیستند.
 • 2- زندگی بسیاری از ما شبیه همین مثال است. اغلب خود را در باتلاقی بی سروته در حال تقلا می یابیم. چه زمانی باتلاق حافظه ضربه دیده از سانحه ما بهبود می یابد؟ چه زمانی باتلاق لحظه های دردآور انتقاد والدین و همکلاسی ها، در گذشته، پایان می یابد؟ لحظه ای به یکی از جنبه های روان شناختی خود، که چندان خوشایند نیست، فکر کنید. لحظه ای از خودتان بپرسید: «آیا ماه گذشته نیز با این موضوع درگیر بوده ام؟ شش ماه قبل چطور؟ یک سال قبل چطور؟ پنج سال قبل چطور؟ این مشکل دقیقا چندساله است ؟»
 • 3- ما معتقدیم: - درد روان شناختی طبیعی است و همه آن را تجربه می کنند. - نمی توانید از درد روان شناختی خود خلاص شوید، اگرچه می توانید گام هایی را برای جلوگیری از افزایش آن بردارید. - درد و رنج دو مرحله متفاوت از وجود ما هستند. - نباید خودتان را با رنج تان یکی بدانید. - پذیرفتن درد، گامی در جهت رهایی از آن است. - میتوانید از همین حالا شروع کنید که براساس ارزش هایتان زندگی کنید، اما برای این کار باید بیاموزید چگونه از ذهن خود بیرون بیایید و وارد زندگی شوید.

شناسنامه کتاب

نویسنده: استیون هیز
ناشر: دانژه
تعداد صفحات: 408
نوع جلد: شومیز
قطع: وزیری
شابک: 9786002501875
قیمت چاپ سوم: 62,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»