کتاب مادر بزرگت را از این جا ببر اثر دیوید سداریس

تصویر کاور کتاب مادر بزرگت را از این جا ببر

معرفی کتاب

«مادربزرگت رو از اینجا ببر!» مجموعه داستانی بهم پیوسته از دیوید سداریس، نویسنده آمریکایی است.
دیوید سداریس یکی از مشهورترین طنزنویسان معاصر امریکاست. کتاب‌هایش تیراژ میلیونی دارند و جوایز زیادی دریافت کرده.
دیوید سداریس

خلاصه ای از کتاب

کتاب مادربزرگت رو از اینجا ببر یازده داستان کوتاه دارد. این داستان‌ها واقعا کوتاه هستند و خواندن آن‌ها نه وقت‌گیر است و نه ملال‌آور. «طاعون تیک» داستان پسربچه‌ای است که فرمان‌های عجیبی از مغزش صادر می‌شود و او چاره‌ای ندارد جز این که این فرمان‌ها را اجرا کند. لیس زدن کلید چراغ، فشار دادن دماغ به یخچال و کوبیدن پاشنه‌ی کفش، کارهایی است که این پسر مجبور است آن‌ها را انجام دهد. «گوشت کنسروی» روایت عجیب و مرموز یک خانواده‌ی پرجمعیت است. «مادربزرگت رو از این‌جا ببر!» ماجرای مادربزگ پدری نویسنده است. زنی یونانی طبار که با وجود سال‌ها زندگی در انگلستان، هنوز هم نمی‌تواند انگلیسی حرف بزند. او حالا مجبور است با خانواده‌ی پسرش زندگی کند. و این درحالی است که رابطه‌ی خوبی با عروسش ندارد. در «غول یک چشم» با پدری آشنا می‌شویم که همیشه فرزندانش را از خطر می‌ترساند و به‌شدت مراقب آن‌هاست. «یک کارآگاه واقعی» ماجرای مادر و دختری را تعریف می‌کند که تنها سرگرمی‌شان تماشا کردن سریال‌های پلیسی تلویزیون است. «دیکس هیل» داستان قهرمان جوانی است که برای کار خیریه به تیمارستان دیکس هیل می‌رود. در «حشره‌ی درام» حضور بازیگری معروف در کلاس درس، باعث می‌شود دو دانش‌آموز به نمایش و بازیگری علاقه‌مند شوند. در داستان «دینا» نویسنده به‌نوعی آموزش رسمی مدرن را در برابر سبک زندگی و سیستم آموزشی سنتی قرار داده است. در «سیاره‌ی میمون‌ها» ماجرای ساده و جالبی از اتواستاپ زدن‌، یا همان ماشین‌های رایگان عبوری را می‌خوانیم، که به‌نوعی بخشی از خاطرات نویسنده است. «چهارضلعی ناقص» درباره‌ی دانشجویی جوان و هم‌اتاقی معلولش در دانشگاه است. در «شب مردگان زنده» قهرمان داستان، یک شب سعی می‌کند موشی را در آب خفه می‌کند، در همان حال راننده‌ای از او آدرسی می‌پرسد. این داستان کمی حال‌و‌هوای ژانر وحشت دارد.

جملاتی از متن کتاب

 • از آن جایی که من و خانواده ام بی اندازه باهوشیم، قادریم که درون آدم ها را ببینیم، انگار از پلاستیک سفت و شفاف ساخته شده اند. می دانیم بدون لباس چه شکلی هستند و عملکرد مذبوحانه ی قلب و روح و امعا و احشاشان را می بینیم. وقتی یک نفر می گوید «چه خبرا پسر»، می توانم بوی حسادتش را حس کنم، همین طور میل احمقانه اش را به تصاحب تمام مواهبی که ارزانی ام شده، آن هم با لحنی خودمانی که ترحمم را برمی انگیزد و دلم را آشوب می کند. آن ها هیچ چیز راجع به خودم و زندگی ام نمی دانند و دنیا هم پر است از این جور آدم ها.
 • آدم ها به آن اندازه ای که مهربان هستند، احمق نیستند.

نظرات

جهت ارسال نظر، ابتداوارد حساب کاربریخود شوید.

اولین نظر را بنویسید.

تصویر اینستاگرام

جدیدترین کتاب های معرفی شده

آخرین دیدگاه‌ها

 • «عالی بود ارزوی موفقیت برای تمام نویسندگان و شاعران جوان این مملکت»
 • پرستو در پرنده آبی
  «گنجینهٔ فقرا یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  «زندگی زنبور عسل یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  « عقل و سرنوشت یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در عشق لرزه
  «فرضیه‌های جایگزین یکی دیگر از آثار اریک امانوئل اشمیت»

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • مکس تکمارگ
  «مکس تگمارک (انگلیسی: Max Tegmark‎؛ زاده ۵ مهٔ ۱۹۶۷) یک دانشمند در زمینه کیهان‌شناسی اهل سوئد-ایالات متحده آمریکا است.
  او استاد موسسه ی تکنولوژی ماساچوست است و همچنین، نهادهای علمی و فناورانه ی متعددی را بنیان گذاشته است. عمده ی تحقیقات و فعالیت ه
  ...»
 • حسین نصیری
  «حسین نصیری، مدیر خلاقیت، نویسنده، کیوریتور و فعال فرهنگی و هنری‌ای می‌باشد که از سال ۱۳۸۴ در صنعت سرگرمی و از سال ۱۳۹۵ در حوزه‌ی تبلیغات مشغول به فعالیت می‌باشد؛

  او زندگی را سفری ماجراجویانه برای تحقق ماموریت شخصی‌اش – «اثرگذاری مثبت بر آدمی
  ...»
 • حمیدرضا شاه آبادی
  «حمیدرضا شاه آبادی (زاده ۱۳۴۶، تهران) پژوهشگر تاریخ، داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس معاصر است. وی از نویسندگان در حوزه ادبیات نوجوان و بزرگسال و یکی از مدیران با سابقه در نشر با تجربه مدیریت بر انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مؤسسه نشر بی ...»
 • سعید باستانی
  «اطلاعات در دسترس نیست. در مورد مترجم اطلاعاتی دارین به ما اطلاع بدین. ...»
 • نورمن کینگزلی میلر
  «نورمن کینگزلی میلر، زاده ی 31 ژانویه ی 1923 و درگذشته ی 10 نوامبر 2007، رمان نویس، روزنامه نگار، مقاله نویس، نمایشنامه نویس، فیلمساز و بازیگر آمریکایی بود.میلر در بروکلین نیویورک به دنیا آمد و پس از سپری کردن دوران مدرسه در شانزده سالگی در دانشگاه ها ...»