خانه / کتاب‌ها / وصیت ها /
تصویر کاور کتاب وصیت ها
معرفی کتاب

وصیت ها

وصیت ها

اثری از مارگارت اتوود

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب وصیت ها اثری شگفت‌انگیز از مارگارت النور اتوود است که در سال 2019 برنده جایزه من بوکر شد. وصیت ها در ادامه‌ی کتاب سرگذشت ندیمه به رشته تحریر درآمده و داستان زنی به نام عمه لیدیا را به تصویر می‌کشدداستان زنی به نام عمه لیدیا را به تصویر می‌کشد که از مقامات ارشد حکومت گیلیاد است و به نوعی وظیفه‌اش نظم دادن به امورات مربوط به زنان است.

خلاصه‌ای از کتاب

پس از قریب به 35سال که از نگارش کتاب سرگذشت ندیمه می گذرد دوباره این دنیا و سیاستمداران سرکوبگرش الهام بخش "مارگارت اتوود" در نگارش کتابی به عنوان دنباله کتاب سرگذشت ندیمه بوده؛ چرا که به اعتقاد این نویسنده دنیای امروز هم دنیایی سرکوبگر است.در کتاب "وصیت ها" به جای اینکه از جمهوری گیلاد فاصله بگیریم، به سمت آن در حال حرکت هستیم. داستان کتاب "وصیت ه
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- از من خواستید به شما بگویم وقتی در گیلیاد بزرگ می شدم، زندگی من چگونه بود. به نظرتان برای شما مفید خواهد بود، منم امیدوارم که مفید باشد. تصور می کنم به جز وحشت، انتظار شنیدن چیز دیگری را ندارید، اما واقعیت این است که درگیلیاد مانند هر جای دیگری، کودکان بسیاری گرامی و عزیز شمرده می شدند؛ بزرگ ترهای بسیاری نیز در گیلیاد همچون هر جایی دیگری خطاکار و مهربان بودند. امیدوارم شما هم به یاد بیاورید که همه ما احساس دلتنگی مشابهی برای مهربانی هایی داریم که در کودکی تجربه کرده ایم. با شما موافقم که گیلیاد باید از بین برود اشتباهات زیادی در آنجا رخ می دهد. آن قدر زیاد که غلط است و آن قدر زیاد که قطعا با آنچه خداوند درنظر گرفته مخالف است. اما باید به من این اجازه را بدهید که غصه خوبی هایی را بخورم که در آینده از بین خواهد رفت.
 • 2- رنگ صورتی در مدرسه ما، مخصوص بهار و تابستان، ارغوانی برای پاییز و زمستان و سفید برای روزهای خاص بود: یکشنبه ها و جشن ها. دست ها و موها پوشیده بودند، تا پیش از پنج سالگی دامن ها تا زانو و پس ازآن تنها دو اینچ بالای مچ پا قرار داشت، چون تمایلات شدید مردها وحشتناک بود و آن تمایلات باید مهار می شدند. چشم های مردها، همانند چشم های گرگ ها، با آن چشم های نورافکنی که مدام اینجا و آنجا پرسه می زدند، لازم بود از نیروی هوس انگیز و حقیقتا کورکننده ما محافظت شوند همچنین از پاهای ما، چه خوش فرم، چه لاغر و چه چاق؛ از دست های ما، چه زیبا، چه نحیف و چه باریک؛ از پوست ما، چه هلویی، چه کک ومکی و چه زبروزمخت؛ از موهای ما، چه مجعد، چه درخشان و چه بافته ای نازک، فرقی نداشت. برخلاف خودمان، هیکل و اندام ما هرطوری که بود، فریبا و خطرناک و وسوسه کننده بود. ما مسبب بی گناه و بی تقصیری بودیم که با همان ذات خود می توانستیم مردها را با شهوت مست کنیم، طوری که تلوتلو بخورند و سکندری بروند و در آستانه آن به زمین بخورند آستانه چه؟ نمی دانستیم. آیا شبیه صخره بود؟ و شعله ور به سمت پایین پرت شوند، همانند گلوله های برف ساخته شده از گوگرد سوزان که دست های خشمگین خداوند آن ها را پرتاب می کنند. ما نگهبان هایی گنجینه گران بهایی بودیم که در درون ما وجود داشت و دیده نمی شد؛گل های باارزشی بودیم که باید ما را در خانه های شیشه ای صحیح و سالم نگه می داشتند؛ درغیراین صورت به ما حمله می کردند، گلبرگ های ما را می کندند و گنجینه ما را می دزدیدند و پاره پاره می شدیم و مردهای حریصی که امکان داشت در هر گوشه ای از این دنیای پهناور مملو از گناه کمین کرده باشند، لگدمالمان کنند.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 512
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786004680448
امتیاز گودریدز: 4.23
قیمت چاپ اول: 79,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»