خانه / کتاب‌ها / دختری که ماه را نوشید /
تصویر کاور کتاب دختری که ماه را نوشید
معرفی کتاب

دختری که ماه را نوشید

دختری که ماه را نوشید

اثری از کلی بارن هیل

معرفی کتاب

کتاب دختری که ماه را نوشید، رمانی نوشته ی «کلی بارن هیل» است. که نخستین بار در سال 2016 منتشر شد.

خلاصه‌ای از کتاب

مردم شهر پروتکتریت، هرسال به تبعیت از حرفهای بزرگان شان کوچکترین نوزاد شهر را در جنگل می گذارند، تا جادوگر بدجنس و بی رحمی که آنجا زندگی می‌کند، بچه‌ها را ببرد و در عوض به مردم کاری نداشته باشد.
از طرفی زنان پیر جادوگر مهربان و باتجربه ای است، سن زیادی هم دارد. شاید حدود ۵۰۰ سال یا بیشتر، و در کلبه اش در جنگل زندگی می کند. هر سال یک روز خاص، وسایلش
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- معلومه که وجود داره. این چه سوالیه! یه نگاه به جنگل بنداز! خیلی خطرناکه! دودهای سمی، چاه ها، آتشفشان های جوشان و هزارتا خطر دیگه هر طرفش هست. فکر می کنی اینا اتفاقیه؟ نه! همه ی اینا به خاطر جادوگره و اگه به چیزی که می خواد عمل نکنیم، می دونی باهامون چی کار می کنه؟
 • 2- هیشکی نمی دونه اون چرا بچه ها رو می خواد. نمی دونم چرا همیشه اصرار داره کوچیکترین عضو ما رو ببره. نمی شه راحت ازش بپرسیم. کسی تا حالا اونو ندیده. ما می خوایم خیالمون راحت باشه که هیچ وقت هم نمی بینیمش.
 • 3- می گویند جادویی در نور ستاره ها وجود دارد. ولی چون نور مسیر درازی را طی می‌کند، جادویش شکسته و پراکنده می‌شود و به شکل نخ های ظریفی در می آید. نور ستارگان آنقدر قوی هست که شکم بچه را سیر نگه دارد و اگر مقدارش زیاد شود می تواند روح و ذهن بچه‌ را بیدار کند. این مقدار برای خوشبخت شدن کافیست، ولی نه برای جادو کردن. ولی نور ماه داستان متفاوتی دارد. نور ماه تمامش جادویی است. این را از هر کسی دوست داشته باشید می توانید بپرسید...
 • 4- هرچیزی که می بینی، توی فرآیند ساخته شدن یا از بین رفتن یا مردن یا زندگی کردنه. همه چیز توی حالتی از تغییر قرار داره.
 • 5- بزرگان یکی‌یکی راه افتادند و بچه را همان‌جا رها کردند. همه، به‌جز آنتین، وقتی از آنجا می‌رفتند می‌دانستند مسئله این نیست که ممکن است بچه خوراک حیوانات شود، چون این اتفاق حتماً می‌افتاد. بچه را رها کردند درحالی‌که با اطمینان می‌دانستند جادوگری وجود ندارد. هیچ‌وقت وجود نداشته است. آنجا فقط یک جنگل خطرناک بود. یک جاده و ریسمانی که سال‌ها بزرگان به آن چسبیده بودند و نسل‌ها بود که با این ترفند از زندگی‌شان لذت می‌بردند. جادوگر و در واقع باور به جادوگر، برای ترساندن مردمِ ساده ساخته‌شده بود؛ مردم مطیع، مردم رام، مردمی که زندگی‌شان در غباری غمناک می‌گذشت. ابرهای اندوه احساساتشان را گرفته بود و مغزهایشان را از کار انداخته بود. بزرگان برای حکم‌رانی به همین‌ها نیاز داشتند. هرچند ناخوشایند بود، ولی کاری برایش نمی‌کردند. از میان درخت‌ها که می‌گذشتند، صدای گریهٔ بچه را می‌شنیدند. ولی خیلی زود صدای گریه جایش را به صدای آرام مرداب، آواز پرندگان و ضربه‌های دارکوب‌ها به تنهٔ درختان جنگل داد. هرکدام از بزرگان پیش خودش مطمئن بود که بچه آن‌قدری زنده نمی‌ماند که صبح فردا را ببیند. دیگر هیچ‌وقت صدایش را نمی‌شنیدند. او را نمی‌دیدند و حتی به او فکر هم نمی‌کردند. آن‌ها فکر می‌کردند او برای همیشه رفته است. ولی اشتباه می‌کردند.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 296
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786008347811
امتیاز گودریدز: 4.1
قیمت چاپ چهلم: 48,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»