خانه / کتاب‌ها / عقل و احساس /
تصویر کاور کتاب عقل و احساس
معرفی کتاب

عقل و احساس

عقل و احساس

اثری از جین آستین

دسته بندی

معرفی کتاب

عقل و احساس اولین رمان جین آستین است. این رمان یکی از شاهکارهای ادبیات انگلیسی و زبانهای انگلوساکسون به شمار می‌رود. زمانی که جین آستین این رمان را نوشت، جامعه نویسندگی زنان را نمی‌پذیرفت پس او هم مانند خواهران برونته از اسم مستعار استفاده کرد.

کتاب عقل و احساس سال ۱۸۱۱ به هزینه‌ی شخصی جین آستین چاپ شد. روی جلد اولین نسخه‌های این کتاب نام نویسند
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

داستان عقل و احساس در فاصلهٔ سال‌های ۱۷۹۷–۱۷۹۲ در منطقه‌ای در جنوب غربی انگلستان می‌گذرد. شخصیت‌های اصلی، دو خواهر به نام‌های الینور و ماریان دشوود هستند که به خانه‌ای جدید نقل مکان می‌کنند و درگیر و دار ماجراهای عاطفی‌شان، عشق و دلشکستگی را تجربه می‌کنند.

عنوان این کتاب را می‌توان بازتابی از دو شیوهٔ تفکر و رفتار در جریان‌های فلسفی و سایر جریان‌ه
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- خانم جنینگز هم آمد، چون طاقت نداشت صبر کند در باز شود تا داستان خود را برای الینور تعریف کند. با های و هوی به طرف پنجره آمد وگفت:«چطوری عزیز من؟خانم دشوود چه‌طورند؟خواهرهایت کجا هستند؟ چه! تنهای تنها! پس یک جمع کوچولو حالت را جا می‌آورد. داماد و دختر دیگرم را به دیدنت آورده‌ام. فکرش را بکن، ناگهان آمدند. دیشب که داشتیم چای می‌خوردیم صدای کالسکه شنیدم، اما هیچ فکر نمی‌کردم این‌ها باشند. فکر کردم شاید کلنل برندون برگشته. به سر جان هم گفتم که صدای کالسکه می‌شنوم، و شاید کلنل برندون است که‌ آمده.»
 • 2- اِلنور. اِلنور. اشتباه تو همین جاست. او الان آماده پذیرش توست. درسته که بعضى‌ها او را تشویق به ازدواج با دختر پولدارترى مى‌کنند ولى اگر تو کمى امیدوارش کنى، همه‌چیز درست مى‌شود. خودت بهتر مى‌دانى که مردها را چطور مى‌شود از راه به در کرد. اصلاً به گذشته و حرف‌هاى غیرمنطقى که از یک ازدواج غیرممکن زده شده، توجه نکن. خوشبختانه تو آنقدر عاقل هستى که بفهمى بعضى از چیزها شدنى نیست به نظر من تنها کسى که مى‌تواند تو را خوشبخت کند، کلنل براندون است. من هم از تو در این قضیه حمایت مى‌کنم." بعد در حالى که سعى مى‌کرد آهسته صحبت کند، ادامه داد. "این اتفاق همه را خوشحال مى‌کند." سپس کمى به این طرف و آن طرف نگاه کرد. "خوشبختى تو آرزوى همه ماست. مخصوصا فانى و مادرش. خانم فرس واقعا زن مهربان و بانزاکتى است. دیروز خودش به من گفت که خوشبخت شدن اِلنور آرزوى من است.

شناسنامه کتاب

نویسنده: جین آستین
ناشر: افق
تعداد صفحات: 432
نوع جلد: زرکوب
قطع: جیبی
شابک: 9786003532656
امتیاز گودریدز: 4.7
قیمت چاپ پنجم: 55,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده احمد کسروی
  احمد کسروی
  « احمد کسروی متولد سال 1269 ش است. او در جوانی آراء تجددطلبانه پیدا کرد و در زمان وزارت داور در عدلیه‌ رژیم رضاشاه، مدتی به عنوان دادستان تهران به کار م ...»
 • تصویر نویسنده اویگن روگه
  اویگن روگه
  « اویگن روگه، زاده ی 24 ژوئن 1954، نویسنده، مترجم و کارگردان آلمانی است.روگه پس از مطالعه ی ریاضیات در دانشگاه هامبولت، به عنوان محقق در آکادمی علوم آلم ...»
 • تصویر نویسنده اسلاوی ژیژک
  اسلاوی ژیژک
  « اِسلاوُی ژیژِک (زادهٔ ۲۱ مارس ۱۹۴۹) فیلسوف، روان‌کاو، نظریه‌پرداز، جامعه‌شناس، منتقد فرهنگی و سیاست‌مدار اسلوونیایی است. او در لیوبلیانا به دنیا آمد و ...»
 • تصویر نویسنده رضا کیانیان
  رضا کیانیان
  « رضا کیانیان متولد ۲۹ خرداد ماه سال ۱۳۳۰ در تهران میباشد. او دومین فرزند خانواده و دارای ۴ برادر و دو خواهر میباشد. او در سال ۱۳۵۵ از دانشکده هنر‌های ز ...»
 • تصویر نویسنده مژگان کلهر
  مژگان کلهر
  « مژگان کلهر ویراستار ، نویسنده و مترجم ادبیات کودک و نوجوان در سال ۱۳۵۰ در تهران زاده شد. وی در رشتهٔ مترجمی زبان انگلیسی، تحصیل کرده است. مژگان کلهر ا ...»