کتاب هر اتفاقی دلیلی دارد اثر کیت باولر

تصویر کاور کتاب هر اتفاقی دلیلی دارد

معرفی کتاب

کتاب هر اتفاقی دلیلی دارد، اثری نوشته ی کیت باولر است که اولین بار در سال 2018 منتشر شد. کیت، یک زن سی و پنج ساله ی عادی با زندگی خوب و آرامی بود... تا این که دکترها تشخیص دادند که به سرطان روده ی بزرگ مبتلا شده است. کیت باولر در کتاب هر اتفاقی دلیلی دارد، مخاطبین را به درون زندگی خود می برد و تأملات و برداشت های تأثیرگذار و ارزشمندش درباره ی ایمان، دوستی، عشق و مرگ را با آن ها سهیم می شود.
کیت باولر

خلاصه ای از کتاب

کیت سرطان دارد و زیاد زنده نخواهد ماند اما با این همه شوق زندگی به طور غریزی و بی‌‌آنکه او بداند، درونش جریان دارد و او را به پیش می‌برد و البته برای او سوالاتی هم ایجاد شده است.این که آیا واقعا خدا عادل است؟ این که اعتقاد مردم به منش و روشی به اسم کیش رفاه که در حال حاضر در آمریکا و جهان در حال تبلیغ است چیزی بیهوده است؟ و پرسش‌های اساسی دیگر درباره خدا، ایمان و سرنوشت.

«گاهی همین توانایی زیستن در لحظه، به‌نظر موهبتی می‌آید. درد من به‌شکلی به درد دیگران متصل است. در خواربارفروشی، خستگی را در چهرهٔ مادر جوانی می‌بینم و کمکش می‌کنم کارت بکشد. می‌ایستم تا با مرد بی‌خانمانی که آن گوشه نشسته حرف بزنم. آزادانه و بی هیچ‌گونه کینه‌ای بذل‌وبخشش می‌کنم. می‌توانم ببینم که مردم چطور به‌سختی تلاش می‌کنند آن را به‌دست بیاورند؛ اما دیوارهایی که آن‌ها را از فروپاشی حفظ می‌کنند، چقدر سست‌اند.

دو ماه بیش‌تر برای زندگی ندارم. باز روی یکی از صندلی‌های شیمی‌درمانی نشسته‌ام و داروهای ایمنی‌درمانی به‌ارزش شانزده‌هزار دلار ازطریق دریچه‌ای در قفسهٔ سینه‌ام، درون خونم پمپاژ می‌شود.»

جملاتی از متن کتاب

 • گاهی همین توانایی زیستن در لحظه، به نظر موهبتی می آید. درد من به شکلی به درد دیگران متصل است. در خواربارفروشی، خستگی را در چهره ی مادر جوانی می بینم و کمکش می کنم کارت بکشد. می ایستم تا با مرد بی خانمانی که آن گوشه نشسته، حرف بزنم. آزادانه و بی هیچ گونه کینه ای بذل و بخشش می کنم. می توانم ببینم که مردم چطور به سختی تلاش می کنند آن را به دست بیاورند؛ اما دیوارهایی که آن ها را از فروپاشی حفظ می کنند، چقدر سست اند.
 • دو ماه بیشتر برای زندگی ندارم. باز روی یکی از صندلی های شیمی درمانی نشسته ام و داروهای ایمنی درمانی به ارزش شانزده هزار دلار از طریق دریچه ای در قفسه ی سینه ام، درون خونم پمپاژ می شود.

نظرات

جهت ارسال نظر، ابتداوارد حساب کاربریخود شوید.

اولین نظر را بنویسید.

تصویر اینستاگرام

جدیدترین کتاب های معرفی شده

آخرین دیدگاه‌ها

 • «عالی بود ارزوی موفقیت برای تمام نویسندگان و شاعران جوان این مملکت»
 • پرستو در پرنده آبی
  «گنجینهٔ فقرا یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  «زندگی زنبور عسل یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  « عقل و سرنوشت یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در عشق لرزه
  «فرضیه‌های جایگزین یکی دیگر از آثار اریک امانوئل اشمیت»

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • مکس تکمارگ
  «مکس تگمارک (انگلیسی: Max Tegmark‎؛ زاده ۵ مهٔ ۱۹۶۷) یک دانشمند در زمینه کیهان‌شناسی اهل سوئد-ایالات متحده آمریکا است.
  او استاد موسسه ی تکنولوژی ماساچوست است و همچنین، نهادهای علمی و فناورانه ی متعددی را بنیان گذاشته است. عمده ی تحقیقات و فعالیت ه
  ...»
 • حسین نصیری
  «حسین نصیری، مدیر خلاقیت، نویسنده، کیوریتور و فعال فرهنگی و هنری‌ای می‌باشد که از سال ۱۳۸۴ در صنعت سرگرمی و از سال ۱۳۹۵ در حوزه‌ی تبلیغات مشغول به فعالیت می‌باشد؛

  او زندگی را سفری ماجراجویانه برای تحقق ماموریت شخصی‌اش – «اثرگذاری مثبت بر آدمی
  ...»
 • حمیدرضا شاه آبادی
  «حمیدرضا شاه آبادی (زاده ۱۳۴۶، تهران) پژوهشگر تاریخ، داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس معاصر است. وی از نویسندگان در حوزه ادبیات نوجوان و بزرگسال و یکی از مدیران با سابقه در نشر با تجربه مدیریت بر انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مؤسسه نشر بی ...»
 • سعید باستانی
  «اطلاعات در دسترس نیست. در مورد مترجم اطلاعاتی دارین به ما اطلاع بدین. ...»
 • نورمن کینگزلی میلر
  «نورمن کینگزلی میلر، زاده ی 31 ژانویه ی 1923 و درگذشته ی 10 نوامبر 2007، رمان نویس، روزنامه نگار، مقاله نویس، نمایشنامه نویس، فیلمساز و بازیگر آمریکایی بود.میلر در بروکلین نیویورک به دنیا آمد و پس از سپری کردن دوران مدرسه در شانزده سالگی در دانشگاه ها ...»