کتاب قدرت هوش کلامی اثر تونی بوزان

تصویر کاور کتاب قدرت هوش کلامی

معرفی کتاب

کتاب «قدرت هوش کلامی» نوشته تونی بوزان درباره این قدرت ذهن بشر است. قدرت تغییر و جابه‌جایی حروف الفبا و تبدیل آن‌ها به کلمات و جملات. این قدرت را می‌توان با سنجش مقدار و دامنهٔ دانش لغوی شما و به وسیلهٔ میزان توانایی‌تان در درک ارتباط میان واژه‌ها اندازه گرفت.
تونی بوزان

خلاصه ای از کتاب

در فصل اول کتاب با طرح کلی کتاب و تاریخچه هوش کلامی آشنا می‌شوید. پی می‌برید که چرا شمار بسیار زیادی از مردم خودشان را بسیار کم‌هوش‌تر از آن می‌دانند که واقعاً هستند. در فصل دوم، یک استاد هوش کلامی فوق العاده را خواهید شناخت. در فصل سوم یاد می‌گیرید که چگونه دانش لغوی، خلاقیت، حافظه و بهرهٔ هوشی خود را پرورش دهید. فصل چهار نیز بسیار شبیه فصل سه است و بر روی اجزاءِ اساسی مشترک میان کلمات تمرکز می‌کند. در فصل پنجم می‌آموزید که از قدرت مغز برای توسعهٔ قدرت کلامی استفاده کنید. در فصل ششم با نقش مهم بدن در همکاری با هوش کلامی آشنا می‌شوید. در فصل هفتم می‌آموزید که چگونه سخنگوی موفقی باشید. فصل هشتم به شما راهکاری می‌دهد که سرعت قوه ادراک و توان یادآوری‌تان را بهبود بخشید. فصل نهم به شما می‌گوید که چگونه با به‌کارگیری قدرت هوش کلامی، سررشتهٔ زندگی خود را به دست گیرید و در کلام آخر کتاب، نکته خیلی مهم دیگری را فرامی‌گیرید؛ این‌که چگونه از هوش کلامی برای افزایش هوش‌های چندگانهٔ دیگر استفاده کنید.

این کتاب طوری طراحی شده است که باعث می‌شود ضمن افزایش قدرت کلام‌تان، تفریح هم بکنید و از خواندن لذت ببرید.

جملاتی از متن کتاب

نظرات

جهت ارسال نظر، ابتداوارد حساب کاربریخود شوید.

اولین نظر را بنویسید.

تصویر اینستاگرام

جدیدترین کتاب های معرفی شده

آخرین دیدگاه‌ها

 • «عالی بود ارزوی موفقیت برای تمام نویسندگان و شاعران جوان این مملکت»
 • پرستو در پرنده آبی
  «گنجینهٔ فقرا یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  «زندگی زنبور عسل یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  « عقل و سرنوشت یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در عشق لرزه
  «فرضیه‌های جایگزین یکی دیگر از آثار اریک امانوئل اشمیت»

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • اینگمار برگمان
  «ارنْسْت اینْگْمار برگمان (زادهٔ ۱۴ ژوئیهٔ ۱۹۱۸ – درگذشتهٔ ۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۰۷) کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، و تهیه‌کنندهٔ معاصر سوئدی بود. او از برجسته‌ترین فیلم‌سازان تاریخ سینما به‌شمار می‌رود. برگمان نخستین فیلمش را در سال ۱۹۴۶ با عنوان بحران ساخت. او اول ...»
 • سیدنی شلدون
  «سیدنی شلدون (زاده ۱۱ فوریه ۱۹۱۷ - درگذشته ۳۰ ژانویه ۲۰۰۷) رمان نویس معروف آمریکایی بود. شلدون پیش از روی آوردن به رمان نویسی، فیلمنامه ها و نمایشنامه هایی نوشت که او را برنده جایزه هایی همچون اسکار بهترین فیلمنامه نویسی و جایزه نمایشنامه نویسی تونی ک ...»
 • هریت بیچر استو
  «هریت بیچر استو (زاده ۱۸۱۱ - درگذشته ۱۸۹۶) از نامی‌ترین نویسندگان ادبیات پایداری سیاهان و از هواداران فعال لغو بردگی در ایالات متحده آمریکا به‌شمار می‌رود. هریت در خانواده‌ای مذهبی و تهی‌دست در روستای «لیچفیلد» ایالت کنتاکی آمریکا چشم به جهان گشود. پ ...»
 • مریم حاتمی
  «مریم حاتمی (۱۳۶۲-۱۳۸۹) شاعر، نویسنده، نمایشنامه‌نویس و بازیگر اهل ایران بود.
  مریم حاتمی ۲۶ خرداد ۱۳۶۲ در سرپل ذهاب به دنیا آمد. نخستین اثر وی با نام «اشک‌های گل آلود یک الهه» در سال ۱۳۸۴ چاپ شد. وی در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۸۹ در اثر تصادف فوت نمود
  ...»
 • بهزاد سرهادی
  «در مورد نویسنده اطلاعاتی در دسترس نیست. ...»