کتاب نیروگاه تمرکز اثر وجیهه فتحی پور

تصویر کاور کتاب نیروگاه تمرکز

معرفی کتاب

کتاب نیروگاه تمرکز نوشته وجیهه فتحی‌پور به این می‌پردازد در دنیای امروز برای انجام کارهایمان نیاز بیشتری به تمرکز داریم و این تمرکز را چگونه به‌دست می‌آوریم. این کتاب یک راهنمای جامع برای بیشتر شدن تمرکز است.
وجیهه فتحی پور

خلاصه ای از کتاب

امروزه، ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که همه کار‌ها بدون کیفیت انجام شده و همین بی‌کیفیت بودن کارها سرانجام آن‌ها را به شکست منجر می‌کند، چرا که کار‌ها به صورت اتوماتیک و بدون توجه و تمرکز انجام می‌گردد. تمرکز تمام ابعاد زندگی یک انسان را در گرفته و دقیقا، همان چیزی است که من و شما در دنیای امروز به آن نیاز داریم تا بتوانیم به موفقیت برسیم و تمام نیرو و قوای خویش را در آن ذخیره نماییم تا در نهایت با جمع‌آوری این نیروی بسیار مهم بتوانیم در خود یک نیروگاه تمرکز احداث کنیم.

این کتاب با روش‌های درستی به ما یاد می‌دهد چگونه تمرکز کنیم و چطور از پس فعالیت‌هایمان بربیاییم.

جملاتی از متن کتاب

 • تمرکز نیز مانند تمامی عضلات بدن نیز قابل انعطاف و شکل‌پذیری است و می‌توانیم آن را ورزیده کنیم، ولی لازمۀ این کار این است که در باشگاه بدن‌سازی تمرکز ثبت نام کنید تا بتوانیم یک تمرکز ورزیده برای خود بسازید. دانیل گلمن می‌گوید توجه و تمرکز در واقع مثل یک عضله است. هر چقدر بیشتر از آن استفاده کنید قوی‌تر می‌شود، ولی اگر آن را کم به کار بگیرید ضعیف‌تر خواهد شد.
 • باید بدانید که ذهن و تمرکز ما نیز مانند بدنمان نیاز به ورزش دارد و اگر ورزش نکنیم جسم ما مریض می‌شود و پیامدهای بدی را برای ما به دنبال دارد، ولی مطلبی که حائز اهمیت است این است که چه نوع ورزشی را برای پرورش اندام خود انتخاب می‌کنید. برای تمرکزتان هم باید به نوع ورزش خود دقت کنید که عضلۀ تمرکز خود را چگونه پرورش می‌دهید. با این کار می‌توانیم ذهن خود را تنظیم کنیم و تمامی‌ کارها و فکرهای عبوری از آن را مدیریت کنیم.

نظرات

جهت ارسال نظر، ابتداوارد حساب کاربریخود شوید.

اولین نظر را بنویسید.

تصویر اینستاگرام

جدیدترین کتاب های معرفی شده

آخرین دیدگاه‌ها

 • «عالی بود ارزوی موفقیت برای تمام نویسندگان و شاعران جوان این مملکت»
 • پرستو در پرنده آبی
  «گنجینهٔ فقرا یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  «زندگی زنبور عسل یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  « عقل و سرنوشت یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در عشق لرزه
  «فرضیه‌های جایگزین یکی دیگر از آثار اریک امانوئل اشمیت»

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • مکس تکمارگ
  «مکس تگمارک (انگلیسی: Max Tegmark‎؛ زاده ۵ مهٔ ۱۹۶۷) یک دانشمند در زمینه کیهان‌شناسی اهل سوئد-ایالات متحده آمریکا است.
  او استاد موسسه ی تکنولوژی ماساچوست است و همچنین، نهادهای علمی و فناورانه ی متعددی را بنیان گذاشته است. عمده ی تحقیقات و فعالیت ه
  ...»
 • حسین نصیری
  «حسین نصیری، مدیر خلاقیت، نویسنده، کیوریتور و فعال فرهنگی و هنری‌ای می‌باشد که از سال ۱۳۸۴ در صنعت سرگرمی و از سال ۱۳۹۵ در حوزه‌ی تبلیغات مشغول به فعالیت می‌باشد؛

  او زندگی را سفری ماجراجویانه برای تحقق ماموریت شخصی‌اش – «اثرگذاری مثبت بر آدمی
  ...»
 • حمیدرضا شاه آبادی
  «حمیدرضا شاه آبادی (زاده ۱۳۴۶، تهران) پژوهشگر تاریخ، داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس معاصر است. وی از نویسندگان در حوزه ادبیات نوجوان و بزرگسال و یکی از مدیران با سابقه در نشر با تجربه مدیریت بر انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مؤسسه نشر بی ...»
 • سعید باستانی
  «اطلاعات در دسترس نیست. در مورد مترجم اطلاعاتی دارین به ما اطلاع بدین. ...»
 • نورمن کینگزلی میلر
  «نورمن کینگزلی میلر، زاده ی 31 ژانویه ی 1923 و درگذشته ی 10 نوامبر 2007، رمان نویس، روزنامه نگار، مقاله نویس، نمایشنامه نویس، فیلمساز و بازیگر آمریکایی بود.میلر در بروکلین نیویورک به دنیا آمد و پس از سپری کردن دوران مدرسه در شانزده سالگی در دانشگاه ها ...»